DSCF4362Tłumy łodzian odwiedziły Centralne Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej w piątkowy wieczór, 17 lipca. To tam, w godzinach 18-22, do dyspozycji zwiedzających było całe muzeum z okazji Nocy Jednego Muzeum. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.

Noc jednego muzeum „n1m” miała na celu umożliwienie łodzianom zwiedzanie muzeum bez pośpiechu i narzuconego kierunku zwiedzania. Biała fabryka udostępniła zwiedzającym wszystkie wystawy, w tym również skansen. Poza nimi odwiedzający mogli także wziąć udział w licznych wykładach, panelach dyskusyjnych oraz prezentacjach i pokazach. Kolejność zwiedzania była dowolna, a uczestnictwo dobrowolne. Każdy mógł znaleźć coś na siebie z bogatej oferty ekspozycyjnej.

W ramach n1m dostępne były m.in. wystawy „Natura jedwabiu”, „Lucjan Kintopf – mistrz żakardu i jego uczniowie”, „Natura jedwabiu. Jedwabie malowane Stanisława Trzeszczkowskiego”. Oprócz tego pokaz rekonstrukcji tkaniny unikatowej, pokaz mody „Młodzi na start!”, tkaniny włoskie Jazz&Silk, stroje sceniczne Michała Wiśniewskiego czy Edyty Górniak. Każde z pięter było wypełnione ekspozycjami Muzeum, które przyciągały wzrok przechodniów na dłużej. To tylko niewielka część wystaw i pokazów zorganizowanych w ramach Nocy Jednego Muzeum w Białej Fabryce.

Noc jednego muzeum to pewnego rodzaju odpowiedź na Noc muzeów, podczas której pośpiech przewodniczy zwiedzającym, aby móc odwiedzić jak najwięcej placówek. Podczas n1m zaś zwiedzający mają czas na spokojne, refleksyjne spacery po ekspozycjach jednego, konkretnego muzeum.

Zobacz także:

Noc Muzeów w Łodzi 2015 (foto)

Noc Muzeów w Łodzi 2014 (foto)

Noc Muzeów 2013 w Łodzi (foto)

Noc Muzeów w Łodzi 2012 (foto)

Noc Muzeów w Łodzi 2011 – relacja (foto+wideo)

Noc Muzeów 2010 Łódź (foto+wideo)

Muzea w Łodzi – informator

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pływalnia „Wodny Raj” rusza po remoncie
Wyścigi psich zaprzęgów pod Łodzią (foto)
Port_Lodz_Strefa_nowych_technologii_6
Uczy i rozwija w Porcie Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*