Noc Biologów to wydarzenie, które już na dobre zagościło w świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli z całej Polski. 8 stycznia (piątek) Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego już po raz dziewiąty zaprasza na wielką przygodę z przyrodą! Tym razem, z powodu pandemii, będzie można uczestniczyć w zajęciach przez platformę MS Teams. Na niektóre wydarzenia wymagana jest rejestracja. Więcej na stronach: Noc Biologów 2021 i WBiOŚ UŁ.

Temat przewodni – MIKROORGANIZMY

W tych trudnych czasach pandemii, w których wciąż bombardowani jesteśmy nowymi faktami na temat koronawirusa badacze z UŁ postanowili zwrócić naszą uwagę także na pozytywne aspekty wynikające z obecności drobnoustrojów w naszym życiu. I chociaż będziemy mieli okazję do zapoznania się z metodami wykorzystywania mikroorganizmów do tworzenia broni biologicznej i dowiemy się nieco więcej na czym polega bioterroryzm to dostaniemy również bezpośrednią możliwość obejrzenia mikroorganizmów nam sprzyjających.

Specjalnie z tej okazji zostaną poprowadzone eksperymenty na żywo z laboratorium mikrobiologicznego, a dzięki zastosowaniu kamery widok tych mikroorganizmów prosto spod mikroskopu trafi do oczu widzów. A to nie jedyne warsztaty, które w tak przyjazny sposób pokażą nam świat mikrobów w bardziej sprzyjającym świetle. Dostaniemy jeszcze szansę nauczenia się jak szukać tych mikroorganizmów w naszym otoczeniu i dowiemy się co trzeba zrobić, aby się z nimi zaprzyjaźnić. Planowane są także warsztaty produkcji własnych kosmetyków domowych, których właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne wobec obecnych w naszych domach patogenów – pozwolą poczuć się bezpiecznie i żyć w zdrowiu.

Grzyby, sinice i medycyna

Podczas Nocy Biologów 2021 dowiemy się jeszcze o ekscytującej przyjaźni pomiędzy grzybami a mikrobami oraz o tym jak wykorzystać zakwity sinicowe w medycynie, m.in. w walce z chorobami nowotworowymi. Każdy z uczestników dostanie szansę na zdobycie porządnej dawki wiedzy w bardzo przystępny sposób.

Program Nocy Biologów oraz LINKI do zaproponowanych wydarzeń organizowanych na Uniwersytecie Łódzkim można prześledzić na stronach: Noc Biologów 2021; WBiOŚ UŁ; https://www.facebook.com/WydzialBiOS. Na niektóre wydarzenia wymagana jest rejestracja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
urodzinylodzi2
Urodziny Łodzi 2015 – informacje
kiermaszz
Mikołajkowy Księży Młyn
MAMY TARG vol. 8

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*