No Reason To Live: Emptiness, Mord’A’Stigmata, Planet Hell

noresonnW piątek, 22 września o godz. 19 w Magnetofonie (exLuka) odbędzie się kolejna odsłona cyklu No Reason To Live. Na scenie pojawią się Emptiness, Mord’A’Stigmata, Planet Hell. Bilety kosztują 60 zł.

EMPTINESS – zespół, którego dorobek nie sposób w jakikolwiek sposób zaszufladkować. Zaczynali od deathu i blacku, ale stopniowo wchodzili na inne obszary, dodając do swojej muzyki więcej elementów progresywnych i industrialnych. Na ostatnim albumie – „Not for Music” (Season of Mist) – poszli jeszcze dalej, pławiąc się w dźwiękach post-punk czy darkwave. Jakkolwiek eskeptymenty muzyczne są ich znakiem rozpoznawczym, wszystko i tak sprowadza się do wspólnego mianownika, którym jest absurdalnie wysoka, nieosiągana dla większości zespołów jakość.

Mord’A’Stigmata – awangarda polskiej sceny. Kolejny zespół, który na tapetę wziął ektremalny metal i przyprawiając go elementami progresywnymi, pokazał, że black jest gatunkiem dalekim od wyeksploatowania. Album „Hope” (Pagan Records) – z pewnością znajdzie się w czołówkach tegorocznych podsumowań.

Planet Hell – nie trzymają się sztywno ram gatunkowych, lubują się w mieszaniu dźwięków pochodzących z różnych światów. „Mission One” (Thrashing Madness Productions) namieszało w krajowym podziemiu, ale i tak kosmiczne dźwięki Planet Hell najlepiej sprawdzają się w warunkach scenicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *