jazzopolisMonopolis to miejsce otwarte na szeroko rozumianą sztukę i kulturę. Tym razem w przestrzeni kompleksu gościć będziemy przedstawicieli świata muzyki i malarstwa. W niedzielę, 2 października, odbędzie się bowiem koncert młodej, ale niezwykle utalentowanej Nikoli Lipskiej z udziałem gościa specjalnego Anny Serafińskiej. Początek o godz. 17.

To wspaniałe wydarzenie muzyczne otworzy wystawa prac łódzkiego malarza Dariusza Fieta. W zabytkowym budynku będziemy mogli obserwować niecodzienną symbiozę tych dwóch dziedzin sztuki.

Nikola Lipska jest absolwentką klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie. W jazzie zakochała się w wieku lat szesnastu i wtedy już jasno sprecyzowała swój cel – rozpocząć edukację na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa. Do egzaminów przygotowywała się pod skrzydłami instruktor śpiewu Pani dr hab. Anny Serafińskiej. Z sukcesem. Nikola jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in. I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu muzyki Filmowej Soundtrack, III miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Eurosong w Malborku. Na swym koncie, poza dwuletnią współpracą z dr hab. Anną Serafińską, ma także wiele szkoleń oraz warsztatów prowadzonych przez Panią Grażyną Łobaszewską i Panią Danutę Błażejczyk.

Dariusz Fiet studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom obronił w 1986 r. w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych profesora Leszka Rózgi oraz w Pracowni Malarstwa profesora Stanisława Fijałkowskiego. Malarz, autor kilkuset obrazów, które pokazywał na około 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Monachium, Nicei, Hamburgu i Paryżu.

Instrumentalnie wydarzenie wesprą: Rafał Stępień – pianista towarzyszący Annie Serafińskiej oraz The Consonance Trio w składzie Karol Sypytkowki – kontrabas, Max Fedorov – piano oraz Wojciech Bronakowski – perkusja, którzy tego wieczoru wystąpią z Nikolą Lipską oraz urozmaicą własnymi kompozycjami wystawę Dariusza Fieta.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alameda
Alameda 5 w Art_Inkubatorze
calagora
Cała Góra Barwinków w DOMu – odwołane
happyS
Happysad i Cuba De Zoo w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*