night-of-the-proms-bilety

Koncert Night of the Proms debiutuje w Polsce. Po raz pierwszy odbędzie się 22 marca przyszłego roku w łódzkiej Atlas Arenie. Impreza jest jednak bardzo popularna w innych krajach i nie przypadkiem uchodzi za największe wydarzenie halowe w całej Europie.

Dlaczego przyjeżdżamy po raz pierwszy do Polski? Na tym polega moja praca. Chcemy docierać w nowe miejsca. Zawsze jestem bardzo podeskcytowany promowaniem swojego produktu na nowym rynku – mówi Jan Vereecke, pomysłodawca i właściciel praw do Night of the Proms.

Koncerty Night of the Proms zyskały olbrzymią popularność w całej Europie. Wszysto rozpoczęło się w październiku 1985 roku. Pierwszy koncert odbył się w Antwerpii.

Początki? Pamiętam, że studiowałem na uniwersytecie w Antwerpii. Poznałem wtedy człowieka, który został moim wspólnikiem. Chcieliśmy razem zrobić coś, co będzie związane z muzyką klasyczną i studentami. Z różnych powodów to się jednak nigdy nie wydarzyło – wspomina Vereecke. – Trzeba było zmienić plany – dodaje.

Zmiana planów przyniosła to, z czego dziś znane są koncerty Night of the Proms w całej Europie – połączenie muzyki klasycznej z popową.

Uznaliśmy, że dzięki temu można docierać do większego grona odbiorców – zaznacza Jan Veereecke.

To ciekawy kierunek, który w swojej twórczości prezentuje zespół IL Divo. Po pozytywnym odbiorze koncertów tej grupy w naszym kraju, postanowiliśmy iść dalej tą drogą. Polacy chcą słuchać takiej muzyki i Night of the Proms ma szansę zaistnieć w Polsce w perspektywie kilku lat – uważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest współorganizatorem koncertu w hali Atlas Arena.

Pierwszy koncert Night of the Proms odbył się 19 października 1985 roku w hali Antwerps Sportpaleis i przyciągnał 13.000 osób. Impreza została w stu procentach wyprzedana, organizatorzy przeprowadzili ankietę wśród uczestników i odpowiedź była bardzo pozytywna. Night of the Proms zaczęło się rozwijać.

Kiedy uwierzyłem, że Night of the Proms może stać się największą imprezą halową w Europie? W 1991 roku pojechaliśmy do Holandii, trzy lata później do Niemiec. W 2000 roku mogliśmy powiedzieć, że zorganizowaliśmy od 40 do 50 koncertów. Wtedy pomyśleliśmy, że mamy bardzo dobry produkt, nad którym trzeba pracować i rozwijać go do jak największych rozmiarów. Mieliśmy świadomość, że jeśli format tej imprezy nie będzie aktualizowany, to umrze ona śmiercią naturalną – wyjaśnia Jan Vereecke.

W tym tkwi właśnie sukces koncertów Night of the Proms. Co roku udaje się zainteresować tysiące osób tym samym produktem, który ma jednak zupełnie inną zawartość. Potwierdzeniem jest zbliżająca się edycja, w której ważną rolę odegrać ma również Polska.

Dziś możemy pochwalić się bardzo dużą liczbą osób, które na koncerty przyjeżdżają co roku. Za każdym razem doświadczają jednak czegoś innego. Co roku Night of the Proms jest nowym doświadczeniem. Są inni artyści, inne spojrzenie, inny program, ale cały czas ta sama idea, w której dominują dźwięki wielkiej orkiestry i wielkie przeboje w zupełnie nowym brzmieniu – wyjaśnia pomysłodawca Night of the Proms.

Pierwszy koncert Night of the Proms odbędzie się w Polsce 22 marca przyszłego roku w hali Atlas Arena. Już teraz można nabywać bilety na to wydarzenie. Można to robić poprzez strony internetowe: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl, a także w sieci sklepów EMPIK, MEDIA MARKT oraz SATURN na terenie całego kraju.  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
uada
Uada w Magnetofonie
fete_de_la_musique_boogie_boys1
Fete De La Musique w Manufakturze
MU w TU

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*