Night Of The Proms 2016 (foto)

IMG_9534Po raz trzeci w Atlas Arenie zorganizowano koncert w ramach międzynarodowego projektu, Night Of The Proms. Spotkanie muzyki klasycznej z popem słuchało kilka tysięcy odbiorców. Impreza odbyła się 12 marca i bezsprzecznie powróci do nas za rok. Tym razem koncerty odbędą się w Warszawie.

Zanim jednak to nastąpi warto wspomnieć tegorocznych wykonawców. Tradycyjnie na scenie pojawiła się orkiestra Il Novecento, tym razem pod batutą Alexandry Arrieche, wspierana przez chór Politechniki Łódzkiej. Dzięki nim mogliśmy usłyszeć m.in. walc wiosenny, słowiański taniec Dvoraka czy też ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen. Muzykę klasyczną prezentowała także skrzypaczka, Jennifer Pike, a także Patrick De Smet.

IMG_8875

Pierwszym popowym wykonawcą prezentującym się na scenie był zespół Blue Cafe. Łódzka grupa zaprezentowała trzy utwory: We will rock you, Bueno oraz Zapamiętaj. W pierwszej części wieczoru mogliśmy również usłyszeć m.in. formację Simple Minds ze swoim szlagierem – Don’t you forget about me. Wokalista, Jim Kerr zachowywał się na scenie niczym „wulkan energii”, zachęcając przybyłych na koncert, aby podchodzili pod scenę i witali się z nim.

IMG_9116

W drugiej części Night Of The Proms czekał nas m.in. występ Lisy Stansfield, która zaprezentowała przeboje Change, So Be It, a także All Around The World, a także Zucchero, który w Łodzi zaprezentował aż sześć utworów, z Senza una Donna, Miserere i Baila Morena na czele.

IMG_9221

Na zakończenie warto wspomnieć o osobie, bez której żadna odsłona NOTP nie istnieje – Johnie Milesie & Electric Band. Brytyjski wokalista kolejny raz zachwicił wszystkim wykonaniem utworów You’re The Voice, a także kultowego Music.

IMG_9396

Na zakończenie wszyscy wykonawcy wyśpiewali utwór Heroes. Night Of The Promc powróci do Łodzi 25 marca 2017, a także, o czym wspomniałem na początku, 24 marca w Warszawie.

Zobacz także:

Night of the Proms 2015 w Atlas Arenie (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *