perhaps_contraption2Są niepokorni, nieco szaleni i nieprzewidywalni! Mają mnóstwo charyzmy i ogromne poczucie humoru! Przeniosą gości Manufaktury w klimat radosnej, nieskrępowanej zabawy. Muzycy z czołowych europejskich kapel ulicznych zagrają w Manufakturze już w sobotę, 10 czerwca podczas I edycji Festiwalu Muzyki Ulicznej Streets of Manufaktura.

Radosna, energetyczna muzyka, tworzona przez charyzmatycznych muzyków rozbrzmiewać będzie przez całą sobotę głównie na rynku Manufaktury, ale znając szalone pomysły artystów z najlepszych europejskich kapel ulicznych, występy mogą przenieść się również w inne przestrzenie.

Mając w składach trębaczy, puzonistów, saksofonistów czy perkusistów, porwą do radosnej zabawy, a może i do tańca nawet tych najbardziej opornych! Wszystko w klimatach z pogranicza muzyki bałkańskiej, funku, rocka, jazzu i muzyki popularnej.

Na rynku będą grali muzycy z zespołów z całej Europy. Będzie Dissident Chaber i Attentat Fanfare z Francji, Perphaps Contraption z Wielkiej Brytanii i Dizzy Boyz Brass Band z Polski, a późnym wieczorem, tuż przed 21. rozegra się prawdziwa bitwa muzyczna, w której wezmą udział wszystkie kapele!

Festiwal rozpocznie występ niezwykle energetycznej, szalonej i spektakularnej francuskiej grupy Dissident Chaber. Dziewięcioosobowa ekipa grająca na instrumentach dętych zaprezentuje najlepsze hity lat 80-tych w totalnie zakręconej aranżacji. Zbuntowani, ekscentryczni, niezwykli – otworzą Festiwal już w południe, następnie zobaczymy ich o 16:15 i 18:45 a na koniec dnia zawalczą brawa publiczności w końcowej bitwie, która rozpocznie się o 20:45.

Jako następna wystąpi aerodynamiczna wręcz, grupa francuzów – Attentat Fanfare, którzy miłość do muzyki łączą z bezczelną wesołością a entuzjazmem zarażają publiczność. Ich muzyka to spontaniczna mieszanka tradycyjnych kompozycji, demonicznych rytmów bałkańskich, funky, samby, muzyki klezmerskiej, a nawet popu – to trzeba zobaczyć i usłyszeć! Attentat Fanfare wystąpią o 15.30 i 18.00. – i oczywiście o po 21.00.

Po godz. 16 zagra po raz pierwszy Perhaps Contraption – brytyjski band, unikatowy w swojej formule, tworzący niezapomniane przedstawienia muzyczne, które łączą w sobie partie chóru, orkiestry kameralnej, sztuki rockowej, melodyjne elementy jazzu, punka, popu artystycznego i postmodernistycznego. To prawdziwa uczta muzyczna. Perhaps Contraption wystąpi po raz drugi o 19:15 i dwie godziny później weźmie udział w bitwie.

Polskim akcentem podczas tej edycji festiwalu będzie występ Dizzy Boyz Brass Band. W największym skrócie można opisać ich tak: dwa saksofony, dwie trąbki, dwa puzony i tuba, czyli typowo nowoorleański skład brass brandu, do tego perkusja i porywający wokal Daniela „Wolnego” Moszczyńskiego. Kilkunastu muzyków na co dzień związanych zawodowo z instytucjami kultury i sztuki, wspólnie tworzy muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino, a każdy ich koncert to eksplozja energii i pozytywnych emocji! Chłopaki z Dizzy Boyz Brass Band zagrają o 17.30 i 20.00 – a potem już tylko muzyczny fight.

Harmonogram
12:00 – Dissident Chaber
15:30- Attentat Fanfare
16:15- Perhaps Contraption
16:45- Dissident Chaber
17:30- Dizzy Boyz Brass Band
18:00- Attentat Fanfare
18:45- Dissident Chaber
19:15- Perhaps Contraption
20:00- Dizzy Boyz Brass Band
20:45- Dissident Chaber
21:00 – Wielka bitwa muzyczna – finał I Festiwalu Streets of Manufaktura

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polskawersja
Polska Wersja i Małach & Rufuz w Sodzie
mugshot
The Mugshots i The Cookies w Tekturze
Agressiva 69 i Reisefieber w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*