20161111_13275511 listopada 2016 r., przy finansowym wsparciu miasta Łodzi, świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowaliśmy na sportowo zapraszając wszystkich chętnych, od godz. 9 do 14, do udziału w zawodach strzeleckich o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Program zawodów składał się ze strzelania z karabinu sportowego 5,6 mm na tzw. odkrytej strzelnicy 50 m.

Szczęśliwi posiadacze najlepszych wyników w kategorii zarówno mężczyzn, jak i kobiet otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy i upominki od Urzędu Miasta Łodzi.  Zawody odbywały się w iście zimowej aurze. Uczestnicy, kibice chronili się przed padającym śniegiem pod namiotem, który był jednocześnie miejscem degustacji wojskowej grochówki. Ciepły posiłek cieszył się dużym powodzeniem wśród zgromadzonych. Wiele osób w ten wyjątkowo chłodny dzień decydowało się rozgrzać  gorącą herbatą serwowaną przez obsługę techniczną imprezy.

Dyrektor MOSiRu Eryk Rawicki razem z Dyrektor K.S. „Społem” Martą Stępniak wręczali nagrody. Major Drużyn Strzeleckich Pan Dariusz Łaska ufundował specjalne wyróżnienia dla najmłodszej uczestniczki oraz najmłodszego uczestnika zawodów. Dekoracje zwycięzców przebiegły wyjątkowo sprawnie. Było to zasługą Władysława Frątczaka – Kierownika sekcji strzelectwa sportowego Klubu Sportowego „Społem”.

Warte podkreślenia jest to, że mimo niesprzyjającej pogody łodzianie w tak dużej liczbie zdecydowali się świętować z nami ten szczególny dla historii Polski dzień. Mimo zimnej, śnieżnej aury, która niewątpliwie dodała uroku wydarzeniu – frekwencja okazała się być zbliżona do ubiegłorocznej (w 2015 r. pogoda obeszła się z nami zdecydowanie łagodniej).

Na podstawie oficjalnych wyników w zawodach udział wzięło 134 uczestników (36 kobiet oraz 98 mężczyzn).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz Sportowy – luty 2010
AZS_d_curling_OOM_2009
IV Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Curlingu
Mimo epidemii, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zaprasza na zajęcia i treningi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*