Niedziela w Źródliskach (foto+wideo)

niedzielawzrodliskach_05331 lipca zainaugurowano wakacyjną, plenerową imprezę pt. Niedziela w Źródliskach. To już siódma edycja tego wydarzenia skierowanego do dzieci i dorosłych.

Organizatorem Niedzieli w Źródliskach jest Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury. Co łatwe do przewidzenia miejscem, w którym odbywa się impreza jest Park Źródliska.

Na inauguracje widzowie mogli obejrzeć spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” w wykonaniu Teatru Malutkiego.

To historia małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psoci i płatał figle. Na swojej drodze spotyka nie mniej złośliwego Kaczora Kwaka. Jak się ostatecznie okaże dwójka uratuje królestwo, a Szewc otrzyma rękę królewskiej córki.

Pomiędzy kolejnym występem na scenie w Parku Źródliska zaprezentował się łódzki poeta, Rafał Gawin. Po nim w altanie pojawiło się Studio Piosenki Forum pod kierownictwem Teresy Stokowskiej-Gajdy.

„Z piosenką przez  świat” to dwadzieścia dwie piosenki prezentujące utwory z różnych krajów – Polski, Rosji, Francji, USA i innych. To przegląd muzyczny różnorakich pieśni. Mogliśmy usłyszeć m. in. Bo we mnie jest seks, Piwko, Jak być kobietą, Górnicze tango, czy Bubliczki.

W przerwie między kolejnymi utworami zaprezentował się łódzki poeta, dyrektor ŚFK, Andrzej Strąk.

Kolejna edycja Niedzieli w Źródliskach 7 sierpnia. O godz. 16 rozpocznie się pokaz spektaklu dla dzieci „Krawiec Niteczka” w wykonaniu Teatru Malutkiego, a po nim recital Barbary Droździńskiej. Nie zabraknie także akcentów poetyckich. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Zobacz także:

Dla Piotra – piosenki nie tylko z teatru (foto)

29. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne w Łodzi (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *