Niechęć w Teatrze Małym

NiechecW niedzielę, 27 maja o godz. 20 w Teatrze Małym rozpocznie się koncert grupy Niechęć. Bilet wstępu wynosi 20 zł.

Niechęć to zupełnie nowy głos na polskiej scenie alternatywnej. Zaczęli hucznie, od wdarcia się na scenę podczas zamknięcia legendarnego klubu Akwarium, kiedy to zniesmaczyli jazzmanów starej daty, a zachwycili młodą publiczność.

Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej. Dzięki temu siła rażenia grupy wykracza daleko poza środowisko stricte jazzowe. Docenili to m.in. organizatorzy ostatniego Heineken Open’er Festival, zapraszając zespół do występu na scenie eksperymentalnej. Grupa została również wyróżniona przez redaktora radiowej Trójki Piotra Stelmacha jako jeden z trzech najciekawszych zespołów 2011 roku. Otrzymali specjalną nagrodę audycji Offensywa De Luxe, przy okazji dając popisowy koncert w trójkowym Studio im. Agnieszki Osieckiej.

3 kwietnia 2012 r. nakładem Wytwórni Krajowej ukazał się ich debiutancki album ,,Śmierć w miękkim futerku”. Jego dodatkowym atutem jest najwyższej klasy produkcja, za którą odpowiada Sebastian Witkowski, znany ze współpracy z takimi artystami jak Tomasz Stańko czy Aga Zaryan. Wydawnictwo promuje kompozycja Taksówkarz, do której powstał animowany teledysk Michała Żabko-Potopowicza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *