_IGP3964W czwartkowy wieczór, 25 październia, łódzcy fani muzyki mieli okazję zapoznać się z coraz ciekawiej rozwijającym  się zespołem z pogranicza jazzu i psychodelicznego rocka.

Niechęć – czyli młoda, warszawska grupa doceniana nie tylko w naszym kraju (m.in. wyróżnienie radiowej Trójki dla jednego z trzech najciekawszych zespołów 2011 roku, występ na tegorocznym Festiwalu Open’er w Gdyni) ale również za granicą (występ na Festiwalu Jazzu w Kopenhadze, zaproszenie na Glimps Festival w Belgii). Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej.

joomplu:44125

Kapela w trakcie lekko ponadgodzinnego koncertu zaprezentowała utwory z wydanego w tym roku debiutanckiego wydawnictwa Śmierć w miękkim futerku. Mimo specyficznego klimatu piosenek, mocno odbiegających od ram gatunku, łódzka publiczność ciepło przyjęła twórczość muzyków, nagradzając ich po każdym utworze gromkimi brawami.

Zobacz także:

Paula i Karol w Łodzi Kaliskiej (foto)

Tarwater w Łodzi Kaliskiej (foto)
Pink Freud w Łodzi Kaliskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rebelia_ESM
„Podaj Dłoń” – wyjątkowy klip składu Rebelia ESM
czesaw_piewa_20171130_1229176715
Czesław Śpiewa w Wytwórni (foto)
DSC_7381
GMF 2016: Grohman Orchestra (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*