niech będzie jeszcze jedna wiosna – Nowy Salon Poezji

Wiersze Hałyny Kruk, Lubow Jakymczuk, Serhija Żadana, Borysa Humeniuka i wielu innych ukraińskich poetek i poetów w wykonaniu aktorek i aktorów Teatru Nowego wybrzmią na Dużej Scenie w niedzielę 20 marca – w pierwszym dniu wiosny – o godzinie 16.00. Będą im towarzyszyły ukraińskie pieśni i muzyka, za którą odpowiadać będą studenci i artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi.

 

Dotychczas spotkania w ramach salonu poezji były biletowane tak, jak spektakle. Tym razem wejściówki będzie można kupić za symboliczną złotówkę, a pozostałą kwotę i dobrowolne wpłaty umieścić w skarbonkach przygotowanych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i współpracujące z Teatrem Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na pomoc mieszkańcom i uchodźcom z Ukrainy.

 

Do współpracy Teatr Nowy zaprosił Dom Literatury, Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Festiwal Łódź Czterech Kultur i księgarnię Do Dzieła.

 

Plakat wydarzenia stworzyła Ola Jasionowska, fotoreportaż przygotują Aneta Wawrzoła i Grzegorz Habryn z HaWa. Wszyscy artyści, twórcy, pracownicy i współpracownicy zaangażowali się w projekt charytatywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *