a2012-10-21_12-44-03Teatr Piccolo od niedzieli ma nową propozycję dla najmłodszych. Nić Ariadny kierowana wg. Teatru dla dzieci od 7 do 15 lat to przedstawienie edukacyjne nawiązujący do dobrze nam znanych mitów.

Spektakl realizowany w dwóch planach – aktorskim i lalkowym – przybliża widzom genezę greckiego teatru antycznego. Wraz z aktorami przenosimy się od początku XX wieku, kiedy to brytyjski archeolog prowadząc prace wykopaliskowe na Krecie opowiada o dawnym teatrze, do czasów mitologicznych gdzie z wykorzystaniem lalek w dwóch aktach poznajemy mity o Ikarze i Dedalu oraz labiryncie Minotaura.

Bardzo dobrze przygotowana sztuka przekaże w przyjemny i przystępny sposób każdemu najmłodszemu widzowi ważne informacje dotyczące funkcjonowania teatru oraz zapozna z treścią mitów przez które przebrnąć w szkole musi każdy uczeń. Od dawna wiemy że najlepiej uczyć się przez zabawę czego doskonałym dowodem jest spektakl Teatru Piccolo.

Mitologiczny temat nici Ariadny jest również pretekstem do rozważań nad więzią łączącą aktora z widzem. Ukazuje to przewagę spektaklu nad seansem filmowym gdzie ta więź nie występuje. Dlatego też mottem sztuki jest „Aktor i choćby jeden widz, oto kwintesencja teatru. Wiąże ich nić porozumienia, a tą nicią biegną emocje to w jedne, to w drugą stronę.” Także dla tych emocji warto wybrać się to teatru przy Tuwima.

joomplu:44050

Realizację spektaklu współfinansował Wydział Kultury Miasta Łodzi, a premiera połączona była z obchodami 20-lecia Teatru Piccolo. Obecna była przedstawicielka Marszałka Województwa Łódzkiego która odczytała list z gratulacjami od marszałka Witolda Stępnia. Gratulacji od władz oraz publiki nie było końca i co najważniejsze – życzeń by Teatr Piccolo zabawiał i uczył dzieci przez kolejne wiele lat.

Najbliższy spektakl odbędzie się w niedzielę (28.10) o 12:30.

Obsada: Anna Wdowiak, Mieczysław Dyrda, Eugeniusz Korczarowski, Włodzimierz Wdowiak
Scenariusz: Włodzimierz Wdowiak
Scenografia: Maria Kostrzewska
Współpraca: Andrzej Raab
Reżyseria: Włodzimierz Wdowiak
Opracowanie muzyczne: Włodzimierz Wdowiak
Współpraca: Łukasz Robakiewicz

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0259
Letnia Scena: Kabaret Ponurego Żartu (foto)
25072013_033
Letnia Scena: Być jak Maria Janion – recenzja (foto)
single-po-japonsku
Single po japońsku – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*