NEYMAR_JRS_FIVE_2017_Ede_Fot._Piotr_Szewc-6W sobotę 3 czerwca odbył się przystanek eliminacyjny turnieju Neymar Jr’s Five w Łodzi. Na boisku przy ulicy Łanowej stawiło się 29 drużyn. Pierwszy raz w rozgrywkach wzięły udział drużyny w pełni składające się z obcokrajowców. W finale zmierzyły się ekipy PRAWIE NAJLEPSI  i CAMPEONES. To właśnie oni zagrają 10 czerwca w Warszawie. Zwycięzca krajowego finału pojedzie reprezentować Polskę na MŚ w Brazylii. Był to ósmy przystanek turniejowej trasy, która w przeciągu 4 tygodni odwiedzi 10 miast w całej Polsce.

Międzynarodowy turniej piłkarskich piątek Neymar Jr’s Five rozgrywany jest w 53 państwach, na całym świecie. Nietypowy format i kluczową zasadę „tracisz bramkę, tracisz zawodnika” dobrze znają młodzi piłkarze z naszego kraju. Turniej gości bowiem w Polsce po raz drugi i budzi coraz większe zainteresowanie.

O godzinie 12:00 odbył się briefing dla zawodników, podczas którego dyrektor sportowy turnieju wraz ze spikerem objaśnili wszystkie zasady i rozwiali wątpliwości uczestników. Dla przypomnienia – w meczu zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich rywali przed upływem 10 minut lub po ostatnim gwizdku będzie w przewadze liczebnej. Spotkania były rozgrywane systemem pucharowym. Przegrani wracali do domu, a wygrani cieszyli się z awansu.
   
Wszyscy obecni w Łodzi szybko przekonali się na czym polega gra w turnieju sygnowanym imieniem gwiazdy Barcelony. Rzuty karne na pustą bramkę z połowy boiska, pojedynki 1 vs 1 w przypadku remisu, dużo technicznych sztuczek i finezyjnych bramek. Warto wspomnieć, że przystanek eliminacyjny we Wrocławiu wygrała łódzka ekipa CATER GROUP. Łodzianom nietypowa forma rozgrywek przypadła do gustu w 100%, tutejsza drużyna FLYING DRAGONS w czasie zeszłorocznej trasy dotarła do wielkiego krajowego finału.

Pierwszy raz podczas tegorocznej trasy do gry włączyły się drużyny składające się wyłącznie z obcokrajowców. Los chciał, że trafiły one na siebie w meczu 1/16 i na boisku mieliśmy iście międzynarodowe starcie. Lepsi okazali się zawodnicy TORNADO, którzy zaprezentowali miły dla oka, techniczny futbol. Po remisowym spotkaniu 1/8 finału doszło do pojedynku 1 na 1, w którym zwyciężył silny obrońca TYLKO OFENSYWNY STYL i tym samym zakończył piłkarską przygodę gości z Erasmusa.

Najsilniejszymi drużynami tego dnia byli finaliści rozgrywek, którzy 10 czerwca będą reprezentować region w ogólnopolskim finale. W ostatecznym starciu między PRAWIE NAJLEPSI a CAMPEONES lepsi okazali się ci drudzy. Mecz obfitował w składne akcje i ładne bramki, nie brakowało zdecydowanych wejść i męskiej gry bark w bark. Pewne awansu do Warszawy zespoły grały o główną nagrodę, czyli voucher o wartości 1000 zł do sklepu sportowego R-GOL.com.                                      

WYNIKI NEYMAR JR’S FIVE W ŁODZI:
I MIEJSCE* – CAMPEONES
II MIEJSCE* – PRAWIE NAJLEPSI
III MIEJSCE – TYLKO OFENSYWNY STYL
*awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (10.04)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0327wl
Widzew Łódź – ŁKS Łódź 0:1 (foto)
Znamy składy drużyn na turniej Polska 2019
1
Drugie Widzewskie śniadanie z mediami (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*