Next Level – projekt warsztatowy dla młodych ludzi w Łodzi z artystami z USA

Do 10 kwietnia trwa nabór do projektu Next Level, który Materia realizuje wspólnie z partnerami amerykańskimi i Ambasadą USA w Warszawie, 
 
 
 
Poszukujemy młodych osób (wiek 16-30 lat), które chciałyby wziąć udział w wybranym warsztacie.
Warsztaty w dniach 9-15 maja są bezpłatne!
Zajęcia odbędą się w godzinach 17-20 (9-13 maja) oraz w ciągu dnia w sobotę i w niedzielę (po ok 3 h) 
 
Materia jako partner projektu Next Level w Polsce ogłosiła rekrutację do 4 grup warsztatowych, które poprowadzą artyści i artystki z USA. 
Program Next Level w Polsce odbędzie się w Łodzi, a jego głównym partnerem jest Materia w ścisłej współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Projekt odbędzie się w 4 wyłonionych podczas rekrutacji grupach w terminie 9-15 maja 2022 i zakończy się finałowym pokazem i koncertem w dniu 15 maja w zabytkowej hali kotłowni w Elektrowni Scheiblera na terenie Fuzji.

Uczestnicy otrzymają podczas warsztatów cenne instrukcje w zakresie rozwijania umiejętności artystycznych, rozwijania przedsiębiorczości i umiejętności transformacji konfliktu.
 
Wszystkie informacje dotyczące projektu oraz rekrutacji do grup warsztatowych znajdują się na stronie https://www.materialodz.pl/dla-ta%C5%84cz%C4%85cych
 
Informacja po angielsku: https://www.materialodz.pl/english
 
Warsztat Beatmaking poprowadzi Phillipdrummond, producent, DJ pedagog sztuki, organizator imprez i aktywista społeczny. Urodził się w San Francisco, a wychował w Nowym Jorku. Jest założycielem, dyrektorem wykonawczym i głównym szkoleniowcem w Today’s Future Sound (TFS), organizacji non-profit mającej siedzibę w Oakland (z oddziałem w Los Angeles).
LINK DO INFORMACJI PO POLSKU I ANGIELSKU ORAZ ZAPISÓW 
 
Warsztat warsztat MCing i rap poprowadzi Eric Shandroff znany jako Myster-E Edutainment, który pracuje jako pedagog sztuki dla New Jersey Performing Arts Center, organizując warsztaty poezji i hip-hopu w szkołach. Jest również koordynatorem w Instytucie Hip-Hopu w Monmouth County Boys and Girls Club, gdzie współpracuje z wytwórnią Lakehouse Recording Studios.
Myster-E jest członkiem zarządu organizacji Rappers and Rabbis. Myster-E jest głęboko zakorzeniony w kulturze hip-hopu jako członek Universal Zulu Nation i otwierał koncerty dla takich postaci jak KRS One, Prodigy z Mobb Deep, Joel Ortiz, Papoose i wielu innych. 
LINK DO INFORMACJI PO POLSKU I ANGIELSKU ORAZ ZAPISÓW 
 
Warsztat Hip Hop Dance poprowadzi Raphael Xavier jest profesorem na Princeton University oraz University of Texas w Austin, gdzie prowadzi zajęcia z historii tańca hip-hopowego, uczy kultury hip-hopu oraz wprowadza w tajniki breakdance’u.
LINK DO INFORMACJI PO POLSKU I ANGIELSKU ORAZ ZAPISÓW 
 
Warsztat sztuki Graffiti poprowadzi M Yellow, której prace i murale były wystawiane w muzeach, galeriach i na ulicach Stanów Zjednoczonych, a także całego świata, w tym w Australii, Egipcie, Francji, Haiti, Japonii, Meksyku i Hiszpanii.
Uczestnicy warsztatu graffiti wykonają wspólnie z Ms Yellow mural na jednej ze ścian budynku na terenie Fuzji, ul. Milionowa 6a
LINK DO INFORMACJI PO POLSKU I ANGIELSKU ORAZ ZAPISÓW 
 
Next Level to inicjatywa Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz Meridian International Center. Celem programu Next Level jest wykorzystanie muzyki i tańca hip-hopowego do wspierania międzykulturowej wymiany artystycznej w ramach różnych społeczności.
 
Projekt będzie prowadzony w języku angielskim na poziomie podstawowym, będzie obecny tłumacz z ang. i planujemy wsparcie dla osób mówiących po ukraińsku. 
 
Uczestnicy otrzymują dyplom wystawiony przez Ambasadę USA. 
 
W ramach współpracy z ambasadami i konsulatami Stanów Zjednoczonych zespół Next Level organizuje dwutygodniowe rezydencje artystyczne, które docierają do mniej uprzywilejowanych grup społecznych i młodzieży. Czteroosobowe zespoły amerykańskich artystów-edukatorów hip-hopu współpracują z lokalnymi organizacjami i muzykami w celu poprowadzenia warsztatów, wykładów performatywnych, kursów mistrzowskich, a także jamów muzycznych, formalnych i nieformalnych występów dla publiczności. Wszystkie działania mają na celu promowanie dzielenia się wiedzą, wartościami, perspektywami i we wzajemnym poszanowaniu lokalnych społeczności i gości.

Od 2014 roku w ramach programu Next Level zorganizowano cieszące się powodzeniem programy wymiany w ponad 35 krajach na 6 kontynentach, a także rezydencje artystyczne w Stanach Zjednoczonych dla artystów biorących w nich udział.

W latach 2021-2022 rezydencje artystyczne odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Barbadosie, na Tajwanie, w Ekwadorze, w Polsce, w Nepalu, w Laosie, na Haiti i w Ghanie.

Rekrutacja do projektu trwa do 10 kwietnia, udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na narodowość, które mieszkają, uczą się lub studiują w Łodzi i jej okolicach. Osoby nie zamieszkujące w Łodzi i nie związane z Łodzią mogą aplikować, ale organizator nie zapewnia noclegu

Warsztaty odbędą się w języku angielskim, wymagana jest tylko podstawowa znajomość języka angielskiego, na miejscu obecny będzie tłumacz wspomagający ewentualnie trudniejsze kwestie w języku angielskim i ukraińskim. 
 
Organizator główny warsztatów wymaga, by uczestnicy byli w pełni zaszczepieni przeciw Covid 19 (2 dawki szczepionki dwudawkowej, lub 1 dawka szczepionki jednodawkowej) oraz aktywny i ważny certyfikat zaszczepienia przeciwko Covid 19 (certyfikat staje się ważny 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia, czyli po otrzymaniu drugiej dawki lub po przyjęciu jednodawkowego preparatu.)

Poszukujemy osób, które spełniają następujące kryteria:

– Wiek: 16-30 lat (rocznikowo)  
Uczestnicy starsi lub młodsi mogą również zostać dopuszczeni do udziału w projekcie, jeśli wykażą się dużym zaangażowaniem i/lub doświadczeniem opisanym w formularzu zgłoszeniowym.

– Poziom umiejętności: Poziom średniozaawansowany do zaawansowanego. Osoby początkujące mogą również zostać dopuszczone do udziału w projekcie, jeśli wykażą się dużym zaangażowaniem – opisanym w formularzu zgłoszeniowym.

– Zaangażowanie czasowe podczas projektu:  Zapisy dotyczą warsztatu 7 dniowego, który jest całością, obejmuje udział we wszystkich dniach warsztatowych w dniach 7-15 maja 2022 oraz w pokazie końcowym w dniu 15 maja 2022. 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *