newyorkW środę, 9 września  po raz pierwszy w New Yorku ruszy Festiwal Zespołów Muzycznych, czyli New York Festiwal. Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową.

Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York”. Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia – od 9 września 2015.

Festiwal będzie się składać z 20 edycji, gdzie w każdej edycji zagrają 3 zespoły. Dla zespołów nie przewidziano ograniczeń stylistycznych. Jedynym warunkiem jest zaprezentowanie 45 minutowego materiału.
Finał nastąpi 27 stycznia 2016, kiedy wystąpią trzy najlepsze zespoły/wykonawcy. Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty. Zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów przeglądu, muzyków oraz dziennikarzy muzycznych.

Głównymi nagrodami są: nagranie teledysku – STUDIO MANIA, nagranie płyty  – MAXIMUM RECORDS, sesja zdjęciowa – KINGA DAWID, bon prezentowy – GUITAR CENTER. Przewidziano również nagrody dodatkowe.

Zespół planujący wziąć udział w festiwalu zobowiązany jest do nadesłania zgłoszenia mailowego na adres: koncerty.newyork @gmail.com z dopiskiem „New York Festiwal”. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie zespołu, jego skład, telefon kontaktowy oraz jeden autorski utwór w formacie mp3 lub link do utworu na You Tube (opisany tytułem oraz nazwiskami autorów muzyki i tekstu). Zgłoszenie przyjmowane są do końca listopada 2016

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jan Emil Młynarski SOLO w Fabryce Sztuki
gang
G.A.N.G. w Bajkonurze
ldzalternatywa
LDZ Alternatywa 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*