gwardia_fotaW środę, 14 października o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się szósta odsłona New York Festiwal. Na scenie pojawią się Gwardia, Bakalia oraz Kohuse. Wstęp za okazaniem visy. Visa w cenie 5 zł.

Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. Zespół/Wykonawca planujący wziąć udział w festiwalu zobowiązany jest do nadesłania zgłoszenia mailowego na adres: koncerty.newyork @gmail.com  z dopiskiem „New York Festiwal”. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie zespołu, jego skład, telefon kontaktowy oraz jeden autorski utwór w formacie mp3 lub link do utworu na You Tube (opisany tytułem oraz nazwiskami autorów muzyki i tekstu). Zgłoszenie przyjmowane są do końca września 2015.

Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York”. Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia – od 9 września 2015. Festiwal będzie się składać z 20 edycji, gdzie w każdej edycji zagrają 3 zespoły. Dla zespołów nie przewidziano ograniczeń stylistycznych. Jedynym warunkiem jest zaprezentowanie 45 minutowego materiału. 

Finał nastąpi 27 stycznia 2016 (środa), gdzie wystąpią 3 najlepsze zespoły/wykonawcy.  Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty. Zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów przeglądu, muzyków, oraz dziennikarzy muzycznych.

Głównymi nagrodami są: nagranie teledysku – STUDIO MANIA, nagranie płyty  – MAXIMUM RECORDS, sesja zdjęciowa – KINGA DAWID, bon prezentowy – GUITAR CENTER, przewidziano również nagrody dodatkowe.

O środowych wykonawcach:

GWARDIA – Zespół Gwardia powstał w 2007 roku w Opocznie. Muzyka jaką grają to melodyjny hard rock z dużą dawką energii. W skład Gwardii wchodzi czterech kumpli, a każdy z nich obraca się w innych gatunkach muzycznych, co pozwoliło wypracować im swój własny styl. W twórczości Gwardii każdy znajdzie coś dla siebie. W repertuarze zespołu można znaleźć ciężkie hard rockowe riffy, skocznego rock’n’rolla oraz piękne ballady. Gwardia zdecydowanie nie jest zespołem, który zamyka się w konkretnym gatunku. Każdy ich utwór niesie ze sobą inną dawkę emocji, jednak razem tworzą spójną całość, czego dowodzi płyta „The music box”. Koncerty Gwardii są niezwykle żywiołowe i pełne energii. Zespół będąc na scenie daje z siebie 200% aby zapewnić publiczność.

BAKALIA – Skład: Łukasz Wójcik – śpiew, Bartek Zieliński – instrumenty klawiszowe, Łukasz Malinowski – gitara, chórki, Piotr Malinowski – gitara basowa, Wojtek Zając – perkusja, chórki

KOHUSE – Pomysł na założenie kapeli rodzi się latem 2010 roku, w głowach wokalisty i gitarzysty zespołu, którzy jako jedyni są jego częścią od samego początku. Pierwszy skład kwartetu uzupełniają perkusista i basista, z którymi wyżej wymienieni grali wcześniej w łódzkiej formacji Parano. Do końca 2014 roku grupa działa pod nazwą Jane Doe. W tym okresie kształtuje się jej skład i rodzi styl, oparty na szeroko pojętej muzyce rockowej. Do skutku dochodzi nagranie i wydanie materiału demo, a do pochodzącego z tego krążka utworu „Rozdroża”, powstaje teledysk. Jego premiera staje się clou cieszącej się dużym zainteresowaniem, międzydyscyplinarnej imprezy „Jane Doe Video Music Show”, zorganizowanej przez członków formacji i twórców klipu. Ponadto zespół daje szereg udanych koncertów w macierzystej Łodzi, zjednując sobie niemałe grono odbiorców. Zostaje również zaproszony do udziału w III Mazurskim Turnieju Muzycznym „Skrzydlate Wiosło”, a występ kapeli jest transmitowany na żywo w Internecie. Z początkiem 2015 roku, w legendarnym łódzkim studio S-1 im. H. Debicha, formacja przystępuje do nagrań płyty EP, wyznaczającej nowe kierunki w jej muzycznej działalności. Również w tym czasie do ekipy dołącza obecny perkusista, związany wcześniej z zespołem Death Denied. Zwieńczeniem nowego otwarcia w życiu kapeli jest zmiana nazwy na taką, która podobnie jak jej twórczość, ma być niepowtarzalna i nieoczywista – Kohuse. W czerwcu 2015 roku powstają zdjęcia do klipu „Światło i Cień”. Utwór ten, będący pierwszym singlem zwiastującym EP’kę formacji, pojawia się na falach Radio MadRockHouse. W oczekiwaniu na teledysk zespół udostępnia jeszcze jeden utwór z płyty – „Sumienie”. Ciąg dalszy nastąpi…

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
AIMO w Cafe Bar Poczekalnia
gangalbani
Gang Albanii w Bedroomie
green
Green w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*