New York Festiwal: Blant, P.A.G.E., Sugestia

BlantW środę, 6 stycznia o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się XVIII edycja New York Festiwalu. Na scenie pojawią się Blant, P.A.G.E. i Sugestia. Wstęp wolny.

BLANT – Mieszanka różnych charakterów i wizji twórczych dotyczących muzyki. Pochodzą z Łańcuta i Rzeszowa.  Od 2011 roku wspólnie uczestniczyli w projekcie muzycznym, tworząc skład innego zespołu, a pod koniec 2014 roku powstał zespół BLANT. Ich muzykę można określić jako szeroko pojęty, melodyjny rock. Na wokalu finalistka Must Be The Music – Luiza Ganczarska.

P.A.G.E – Zespół powstał w 2013 roku, w dniu 1 maja. Członkowie grupy spotkali się w zespole New Gephard, który powstał w 2010roku. Po zmianach kadrowych w maju 2012, przyszedł czas na kolejne zmiany. W wyniku półrocznej współpracy powstał materiał, który odbiegał od wcześniejszych założeń grupy. W związku z tym zespół postanowił zmienić nazwę. Po długich negocjacjach, za i przeciw, walce na pięści, powstaje P.A.G.E. Nazwa zostaje zaczerpnięta z dawnego zespołu wokalisty Jakuba, któremu nie było dane wyjść z garażu. Zgrany kwintet zapisuje nową stronę swej historii w rozdziale…. Ciężkie brzmienie. P.A.G.E dzielił scenę między innymi z Acid Drinkers, Budką Suflera, TSA, Proletaryat, Closterkeller, Totentanz, Farben Lehre, KSU, Enclose,Oberschlesien, Dragon’s Eye, Clock Machine, Thy Disease. Zespół ma na swoim koncie także występy na festiwalu Krushfest 2012, Zenemplen Fesztival na Węgrzech, „Pomieszajmy języki” w Rymanowie. „Rock &Rose Festiwal w Kutnie. W październiku 2013 roku, zespół nagrał pierwsze demo pt. „Nie Wiem” w Dębickim „Screw Factory Studio”, prowadzone przez Janusza Bryta, który czuwał nad całym procesem realizacji studyjnej.

SUGESTIA – Zespół powstał w Łodzi we wrześniu 2014 r. Determinacja i muzyczna pasja połączyła muzyków. Każdy grał w innych projektach, ale teraz razem szukają nowej drogi. Inspiracje to własne emocje i wyobraźnia. Energetyczna mikstura dźwięków jest nieszablonowa i nieprzewidywalna. Każdy utwór ma dynamikę wewnętrznej zmienności, zaskakuje śmiałymi rozwiązaniami i po prostu trzeba posłuchać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *