newyorkW środę, 23 września o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się trzecia odsłona New York Festiwal. Na scenie pojawią się Below The Life, De Indigo i Sabotage. Wstęp za okazaniem visy. Visa w cenie 5 zł.

Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. Zespół/Wykonawca planujący wziąć udział w festiwalu zobowiązany jest do nadesłania zgłoszenia mailowego na adres: koncerty.newyork @gmail.com  z dopiskiem „New York Festiwal”. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie zespołu, jego skład, telefon kontaktowy oraz jeden autorski utwór w formacie mp3 lub link do utworu na You Tube (opisany tytułem oraz nazwiskami autorów muzyki i tekstu). Zgłoszenie przyjmowane są do końca września 2015.

Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York”. Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia – od 9 września 2015. Festiwal będzie się składać z 20 edycji, gdzie w każdej edycji zagrają 3 zespoły. Dla zespołów nie przewidziano ograniczeń stylistycznych. Jedynym warunkiem jest zaprezentowanie 45 minutowego materiału. 

Finał nastąpi 27 stycznia 2016 (środa), gdzie wystąpią 3 najlepsze zespoły/wykonawcy.  Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty. Zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów przeglądu, muzyków, oraz dziennikarzy muzycznych.

Głównymi nagrodami są: nagranie teledysku – STUDIO MANIA, nagranie płyty  – MAXIMUM RECORDS, sesja zdjęciowa – KINGA DAWID, bon prezentowy – GUITAR CENTER, przewidziano również nagrody dodatkowe.

O środowych wykonawcach:

Zespół Below The Life, powstał we wrześniu 2013 roku, od początku zakładając iż swoją prace będą opierać na autorskich utworach. Po roku cieżkiej pracy, dzięki wsparciu sponsorów, zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę o tytule „Posłuchaj”, oraz dwóch wideoclipów które wraz z premierą płyty zostały udostępnione. Premiera płyty odbyła się 5 grudnia 2014 r. Zespół składa się z piątki zdolnych muzyków, którzy cały swój wolny czas poświęcają ćwiczeniom i dokształcaniu siebie w kierunkach muzycznych.

De Indigo – O pokoleniu „Dzieci Indygo” (rodzących się z aurą w tym kolorze) mówi się na świecie od ponad 20 lat. Fala ich narodzin ruszyła na początku lat 70. XX wieku. Obdarzeni buntowniczym i wojowniczym duchem – zgodnie ze swoim temperamentem – realizują podstawowy cel pojawienia się na Ziemi: burzenie starych systemów i struktur społecznych, politycznych, prawnych i edukacyjnych, którym brakuje elastyczności, spójności, uczciwości. Ludzie Indygo doskonale wyczuwają, kiedy są okłamywani lub poddawani manipulacji, nie chcą i nie potrafią podporządkować się patologicznym, nieuczciwym sytuacjom w domu, w szkole, w pracy. Ze względu na ich bezkompromisowość, upór i niespożyte pokłady energii twórczej, często trafiają do lekarzy, którzy stwierdzają u nich ADD (zespół zaburzeń koncentracji uwagi) lub ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) i faszerują lekami. Zespół powstał w 2007 roku w Kaliszu pod pierwotną nazwą „Dzieci Przemysłowej”. W 2008 roku nazwę zmieniono na „De Indigo”, odwołując się do koncepcji tak zwanych Dzieci Indygo, o których twierdzono, że rodzą się z aurą w takim kolorze, a także ze zdolnościami paranormalnymi. Zespół wykonuje muzykę z gatunku szeroko pojętego alternatywnego rocka, z charakterystycznym wokalem.

Sabotage – Łódzki zespół grający hybrydę klasycznego heavy/thrash metalu z hard rockiem. Ich muzyka charakteryzuje się rozbudowanymi kompozycjami jak i chwytliwymi numerami, które w połączeniu z werwą na scenie dają bombę energetyczną, która rozbuja każdą publiczność. Grupa z powodzeniem koncertuje z gwiazdami rodzimej jak i zagranicznej sceny muzycznej. Na koncie ma występy m.in. z zespołami: Hunter, KSU, Lipali, Power of Trinity, Mech, legendarnymi The Animals czy Arthurem Brownem oraz koncert na Woodstocku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
eternal
Eternal Fever i Despised Cruelty w Stereo Krogs
cochise
Cochise w Luce
kazik
Kazik i Kwartet ProForma w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*