Zespol_AFT2W środę, 16 września o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się druga odsłona New York Festiwal. Na scenie pojawią się AFT2, Evaquacja i Ostatni w raju. Wstęp za okazaniem visy. Visa w cenie 5 zł.

Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. Zespół/Wykonawca planujący wziąć udział w festiwalu zobowiązany jest do nadesłania zgłoszenia mailowego na adres: koncerty.newyork @gmail.com  z dopiskiem „New York Festiwal”. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie zespołu, jego skład, telefon kontaktowy oraz jeden autorski utwór w formacie mp3 lub link do utworu na You Tube (opisany tytułem oraz nazwiskami autorów muzyki i tekstu). Zgłoszenie przyjmowane są do końca września 2015.

Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York”. Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia – od 9 września 2015. Festiwal będzie się składać z 20 edycji, gdzie w każdej edycji zagrają 3 zespoły. Dla zespołów nie przewidziano ograniczeń stylistycznych. Jedynym warunkiem jest zaprezentowanie 45 minutowego materiału. 

Finał nastąpi 27 stycznia 2016 (środa), gdzie wystąpią 3 najlepsze zespoły/wykonawcy.  Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty. Zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów przeglądu, muzyków, oraz dziennikarzy muzycznych.

Głównymi nagrodami są: nagranie teledysku – STUDIO MANIA, nagranie płyty  – MAXIMUM RECORDS, sesja zdjęciowa – KINGA DAWID, bon prezentowy – GUITAR CENTER, przewidziano również nagrody dodatkowe.

O środowych wykonawcach:

AFT – skrót od ang. Audio Frequency Transformer, czyli transformator częstotliwości akustycznej. Na początku lat 80. w szarej polskiej rzeczywistości odbiorniki radiowe młodych ludzi nastawione były na częstotliwości zachodnich stacji, nadających muzykę wolności. Dla jednych wolność oznaczała słuchanie muzyki, dla drugich – bezkompromisowość w tekstach utworów, dla jeszcze innych – twórczą niezależność artystyczną.

W 1981 roku do długiej listy nowo powstałych w całym kraju młodych zespołów rockowych dołączyła formacja AFT, działająca przy Klubie Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po roku działalności w zespole nastąpiły zmiany personalne. Do pozostającego z pierwszego składu gitarzysty Sławka Małka dołączyli gitarzyści Mirek Zawadzki i Waldek Leszczyk, basista Włodek Woch, perkusista Darek Goździkowski oraz wokalista i autor tekstów Krzysiek Zygma. Zespół – już pod nazwą AFT 2 – tworzył własne piosenki, będące głośnym krzykiem zbuntowanego pokolenia lat 80. Jakże wymownie i odważnie w okresie stanu wojennego brzmiał utwór „A ja, na przekór wszystkim, robić będę to, co chcę”…  Młodzi muzycy z Radomska koncertowali w szkołach, klubach i domach kultury. Wszędzie byli entuzjastycznie przyjmowani przez licznie zgromadzoną widownię.

Zespół Evaqacja z Rychwała z powiatu konińskiego to sześcioosobowa grupa grająca w klimatach pop rockowych. Skład: Sylwia Szukalska – wokal, Krystian Szambelan – gitara elektryczna, Tomasz Szukalski – instrumenty klawiszowe, Piotr Szukalski – perkusja, Roman Komicz – gitara elektryczna i  Marcin Zamiara – gitara basowa

Ostatni z raju – „Jesteśmy krakowskim zespołem rockowym, grającym po Polsku. Nazwa symbolizuje iż jako muzycy zostawiamy cząstkę siebie w utworach przez co nie umrzemy do końca dlatego będziemy Ostatni w Raju.” Skład zespołu: Łukasz Wójcik – śpiew, gitara, Łukasz 'malina’ Malinowski – gitara, chórki, Piotr Malinowski – gitara basowa, Mateusz Mat Zakrzewski – perkusja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁPR_plakat
Łódzka Płyta Roku 2011 – finał już w piątek
zywiolak
Żywiołak w Łodzi Kaliskiej
cochise
Cochise w Iron Horse

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*