thenavyblueW środę, 9 września o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się pierwsza odsłona New York Festiwal. Na scenie pojawią się: Abathor, Forsal i The Navy Blues. Wstęp za okazaniem visy. Visa w cenie 5 zł.

Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich młodych artystach i zespołach, którzy nie posiadają oficjalnie wydanych płyt i nie są związani z żadną wytwórnią płytową. Zespół/Wykonawca planujący wziąć udział w festiwalu zobowiązany jest do nadesłania zgłoszenia mailowego na adres: koncerty.newyork @gmail.com  z dopiskiem „New York Festiwal”. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie zespołu, jego skład, telefon kontaktowy oraz jeden autorski utwór w formacie mp3 lub link do utworu na You Tube (opisany tytułem oraz nazwiskami autorów muzyki i tekstu). Zgłoszenie przyjmowane są do końca września 2015.

Z nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze zespoły, które będą się prezentowały na scenie klubu muzycznego „New York”. Koncerty wybranych zespołów będą odbywać się w każdą środę tygodnia – od 9 września 2015. Festiwal będzie się składać z 20 edycji, gdzie w każdej edycji zagrają 3 zespoły. Dla zespołów nie przewidziano ograniczeń stylistycznych. Jedynym warunkiem jest zaprezentowanie 45 minutowego materiału. 

Finał nastąpi 27 stycznia 2016 (środa), gdzie wystąpią 3 najlepsze zespoły/wykonawcy.  Festiwal zostanie ostatecznie rozstrzygnięty i zakończy się koncertem finalisty. Zwycięzcę wyłoni profesjonalne jury złożone z organizatora, partnerów przeglądu, muzyków, oraz dziennikarzy muzycznych.

Głównymi nagrodami są: nagranie teledysku – STUDIO MANIA, nagranie płyty  – MAXIMUM RECORDS, sesja zdjęciowa – KINGA DAWID, bon prezentowy – GUITAR CENTER, przewidziano również nagrody dodatkowe.

O środowych wykonawcach:

ABATHOR – W lutym 2011 spotkaliśmy się na koncercie naszych znajomych. Zakiełkował pomysł, żeby znowu wskrzesić Abathora. Jakiś czas później spotkaliśmy się w 3kę (bez Daniela) z gitarami, żeby zobaczyć, no chyba dupy nie urwało. Spotkanie na próbie w pełnym składzie zajęło nam jeszcze 2 lata, nie poszło najlepiej, ale przynajmniej było wesoło. Dzięki powstaniu „Muzykomanii” znaleźliśmy porządne miejsce do grania. Niestety Marcin Kowalczyk ze względu na problemy osobiste nie mógł grać w zespole. Kilka miesięcy pograliśmy znów w trójkę stare kawałki. Wkrótce dołączył do nas drugi gitarzysta Łukasz Fedyk i póki co Abathor znów gra.

FORSAL – to zespół, który powstał z inicjatywy Jakuba Konieczko w lutym 2013 roku. Zespoł pochodzi z Częstochowy. Muzyków łączy miłość do BLUESA oraz czerpanie ogromnej przyjemności ze wspólnej gry co w najlepszy sposób da się odczuć podczas występów. Atmosfera panująca w zespole, zaangażowane w grę każdorazowo udziela się publiczności co gwarantuje doskonałą atmosferę podczas Ich koncertów. Twórczość zespołu charakteryzacje się otwartymi formami muzycznymi co wpływa na fakt, iż każdy z występów jest inny. Inspiracją dla twórczości tego zespołu jest Blues oraz jego owoce. Podczas występów usłyszeć można między innymi utwory takimi artystami jak: Little Walter, Muddy Waters, Robert Johnson, Bo Diddley, Freddie King w autorskich aranżacjach.  Muzycy tworzący FORSAL mają za sobą występy w różnych zespołach takich jak; K.K Blues Band, SKL Blues Band i wiele innych.

THE NAVY BLUE  – powstał z inicjatywy Artura Górkiewicza (gitara) i Remigiusza Tompy (perkusja) w maju 2014 roku. Jakiś czas później do zespołu dołączył Adam Łabuś w roli basisty. Grupa funkcjonowała w tym składzie przez ponad pół roku przygotowując własne kompozycje i poszukując odpowiedniej osoby na wokal. Pod koniec października 2014 zespół wystąpił w Zduńskiej Woli w klubie Variete podczas Jam Session wykonując instrumentalne wersje autorskich utworów. Z początkiem marca 2015 do zespołu dołączyła Paulina Michalska w roli wokalistki, a tydzień później zespół zasilił Piotr Krzemiński- drugi gitarzysta.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
6. Łódzka Noc Muzyki – Konkubent, Planety, Stanisław Hurnik
_G8A8812
Varius Manx i Kasia Stankiewicz w Wytwórni
ciryam
Ciryam i Gemini Abyss w Łódzkim Domu Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*