NEUOBERSCHLESIENW czwartek, 30 marca o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji NeuOberschlesien. Bilety w cenie: 35 zł przedsprzedaż/45 zł w dniu koncertu/ dzieci do 10 roku życia – 15 zł.

8 lutego 2017 roku muzycy zespołu Oberschlesien: Michał Stawiński – wokal (współzałożyciel, autor tekstów Oberschlesien), Wojtek Jasielski – gitara basowa, Łukasz Sztaba – instrumenty klawiszowe, Tomasz Andrzejewski – gitara elektryczna, Adam Jurczyński – gitara elektryczna, ekipa techniczna: Dariusz Kampa – realizator dźwięku i pirotechnik, Bartłomiej Borcz – realizator oświetlenia, Wiktor Saternus – technik sceny oraz Dorota Walencka – manager podjęli decyzje o zakończeniu muzycznej i koncertowej współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien sp. z o.o. Uzasadnienie tej decyzji ma głębokie podstawy i chcielibyśmy, aby pozostało naszą wewnętrzną sprawą. W efekcie tej decyzji powstał zespół NeuOberschlesien. W dniu 20 lutego 2017 roku do składu dołączył Filip Oczkowski – perkusja. 

Muzycy pracują nad albumem studyjnym, już niebawem pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo. NeuOberschlesien będzie kontynuować współpracę wydawniczą z SP RECORDS. Nad kompozycjami na nowy album muzycy pracują, jak sami mówią: w „nadzwyczaj twórczej, radosnej atmosferze”, teksty wyjdą spod pióra Michała Stawińskiego. Tymczasem 28 lutego 2017 oczekiwana przez fanów premiera CD Oberschlesien & Adam Sztaba SYMFONICZNIE z Orkiestrą Opery Śląskiej, kilka dni później materiał na DVD.
To będzie ostatnie wydawnictwo zespołu Oberschlesien.

Oberschlesien założony przez Marcela Różankę i Michała Stawińskiego, w 2012 roku finaliści Must Be The Music. Podczas rozgrywki finałowej, zgromadzili największą publiczność w historii programu. Numer „JO CHCA” przygotowany specjalnie na potrzeby programu, cover niemieckiej grupy „Rammstein”, do tej pory jest jednym z rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez zespół.
W dorobku Oberschlesien są dwa albumy studyjne. W kilka lat wypracowali tzw. „modę na śląskość”.  W ostatnim roku zespół występował w składzie: Michał Stawiński, Marcel Różanka, Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba, Tomasz Andrzejewski, Adam Jurczyński. Frontman zespołu Michał Stawiński obdarzony niezwykłą barwą głosu, olbrzymią charyzmą, na scenie porywa koncertową publiczność. Jest autorem tekstów, mocnych i dosadnych, pisanych w bliskiej jego sercu gwarze śląskiej; tekstów, które na długo pozostają w pamięci słuchacza.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
joga
Jóga w Z innej beczki
trio_Rogala_2018_walentynki_4
Walentynki Jazzowe w OK Górna
Brett_Perkins_-_fot-_Borowka_Music
Brett Perkins na Pogonowskiego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*