NeoKlez w Żarty Żartami

W czwartek, 21 marca o godz. 20 w Żarty Żartami wystąpi NeoKlez. Wstęp: 20 zł.

„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez”

Takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie debiutanckiego albumu „Pięć stron świata” młodzi muzycy z Lublina: Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Piotr Tomala (akordeon), Kacper Bardzki (gitara basowa), Kamil Wróblewski (perkusja) podróżują po zakątkach Polski i Europy prezentując własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Łobuzerski styl i wibrująca energia są wizytówką NeoKlez. Ich własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum’n’bass, jazz, fusion electro, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. „

„Chcemy aby nasza muzyka trafiała do bardzo szerokiego grona publiczności i aby nie ograniczało się ono do miłośników muzyki klezmerskiej.”

Zespół prócz występów na terenie całej Polski prezentował się również za granicą. Wielokrotnie pojawiał się w radiu i telewizji, do dnia dzisiejszego dał już blisko 300 koncertów na terenie całego kraju i europy.

Aktualnie zespół przygotowuje specjalny materiał na 10-lecie istnienia, które przypada na rok 2019. W jego skład mają wchodzić między innymi utwory z gościnnym udziałem takich muzyków jak: Czesław Mozil, Grubson, Jarecki czy Paprodziad z Łąki Łan.

Członkowie zespołu:
Stanisław Leszczyński – skrzypce
Damian Szymczak – klarnet
Piotr Tomala – akordeon/gitara
Kacper Bardzki – gitara basowa/kontrabas
Kamil Wróblewski – perkusja, instrumenty perkusyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *