Negatyw_promoW niedzielę, 20 listopada o godz. 19 w łódzkiej Dekompresji rozpocznie się koncert grupy Negatyw. Bilety na koncert kosztują 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu.

Zespół NEGATYW powstał na Śląsku w 1998 roku. Na swoim koncie ma 4 długogrające płyty. „Paczatarez” (2002), „Pamiętaj (2004), „Manchester” (2005), „VIRUS” (2010). 14 singli, kilkanaście teledysków, ponad 600 koncertów. Występowali na takich festiwalach jak m.in.: Top Trendy, Superjedynki, Jarocin, „Union of Rock” Węgorzewo, Yach Festiwal. Kojarzeni są z takimi piosenkami jak: „Dziewczyny nie Palcie Marihuany”, „Amsterdam”, „Lubię Was”, „Mam to co chciałem”. W 2002 roku zagrali najdłuższą trasę klubową w historii polskiego rock’n’rolla. W 75 dni wystąpili w 52 klubach. Zespół NEGATYW nagrał koncert Overdrive dla VIVA POLSKA który został kilkanaście razy emitowany w telewizji. Pięciokrotnie wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej „TRÓJCE”. W kultowym programie „wideoteka dorosłego człowieka” zagrali utwór „Jaki kolor wybrać chcesz” Czesława Niemena. Zespół też wystąpił na festiwalu międzynarodowym w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie oraz w Budapeszcie i  Frankfurcie. Wokalista zespołu Mietall Waluś jest współtwórcą piosenek na płycie „Uwaga Jedzie Tramwaj” zespołu Lenny Valentino. W 2003 roku Mietall nagrał piosenkę z Katarzyną Nosowską która ukazała się na składance „SI031”. Wystąpił też  na zaproszenie Muńka Staszczyka w teledysku zespołu T.LOVE „Love,Love,Love” obok takich gwiazd jak m.in: Kuba Wojewódzki, Kora, Zbigniew Hołdys, Kazik Staszewski. W 2009 roku Mietall Waluś razem z aktorem Rafałem Królikowskim nagrał utwór „Odwagi mi trzeba”. Celem nagrania tej piosenki było zwrócenie uwagi na problemy, które dotykają ludzi z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo.

W listopadzie tego roku zespół NEGATYW wyrusza w europejską trasę koncertową zatytułowaną „VIRUS AUTUMN EUROTOUR 2011”. Koncerty zaplanowane zostały w klubach. W trakcie trasy zespół pokona ponad 5000km. Odwiedzi następujące miasta: Békéscsaba, Wiedeń, Pragę, Gdynię, Warszawę, Poznań, Łódź, Kraków, Londyn, Katowice. Na koncertach będzie można zakupić najnowszą płytę „Virus” która jest bardzo bogato wydana. Do 10 premierowych utworów dołączony został koncert DVD (HD) który został zrealizowany w Planetarium Śląskim. Na płycie znaleźć można również kulisy powstawania koncertu oraz płyty „VIRUS”. 

/mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
smash
Smash The Crash w Łódzkim Domu Kultury
Urbanator Days w Łodzi
Koncerty w Łodzi – lipiec 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*