IMG_0693W czwartek, 5 marca w DOMu zorganizowano koncert formacji Natural Mystic promujący najnowszą płytę pt. Medycyna ostateczna.

Na płycie znalazło się dziesięć utworów, o trudnej do sklasyfikowania stylistyce ­ sporo połamanych rytmów, trochę romansu z dub’owymi przestrzeniami, punkowa energią z dodatkiem jazzowego sosu. Słyszalne są też delikatne echa Nicka Cave’a, Portishead czy Led Zeppelin. Na „Medycynie Ostatecznej” znalazł się zagrany we własnej interpretacji numer „Hard to say” grupy Izrael z gościnnym udziałem Roberta Brylewskiego i Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego. Gości jest więcej – subtelne orkiestracje smyczkowe zagrała Ewa Wałecka z Kapeli ze Wsi Warszawa, a szalone dęciaki czasem rodem z Bałkanów pojawiły się za sprawą sekcji dętej z zespołu Dubska.

joomplu:86312

Zespół Natural Mystic powstał w 2001 roku w Sosnowcu. Muzyka, którą wykonuje oscyluje wokół reggae’owej pulsacji, która jest jednak tylko bazą do przechodzenia w inne, mniej lub bardziej hałaśliwe style. Wokaliści śpiewają o rzeczach istotnych, choć czasem osobistych. Całość zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, ma podwójne, a czasem nawet potrójne dno.

Kilka lat po debiucie, który miał miejsce w 2007 roku („Quasi – milieu”), grupa zdecydowała się spojrzeć na reggae z innej perspektywy – zmieniła instrumentarium na akustyczne: kontrabas, gitary akustyczne, akordeon, co z kolei pociągnęło za sobą zmiany kompozycyjne i aranżacyjne. W konsekwencji tych poczynań w 2011 roku światło dzienne ujrzał drugi album: „Full Steam Ahead”.

Zobacz także:

Consolers w DOMu (foto)

Masala Soundsystem w DOMu (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
green11
Koncert Green w Stereo Krogs
cochise_20171124_1350206887
Cochise w Iron Horse (foto)
Juwenalia_-8611
Juwenalia PŁ 2011 – koncerty dzień pierwszy (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*