Natalia Kukulska w Wytwórni (foto)

nataliakukulska221 grudnia, na scenie klubu Wytwórnia, wystąpiła Natalia Kukulska, promując swój najnowszy album – „Halo tu Ziemia”. Od swojego „dorosłego” debiutu i płyty „Światło” artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwijając się jako wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka i współproducentka swoich płyt.

Nowoczesne i odważne w brzmieniach kompozycje stworzone zostały przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Ideą całej płyty był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. Tam też powstała większość piosenek. Dzięki temu album ma w sobie żywiołowość, rodzaj koncertowej energii, ale również – nie ucieka jego esencja, czyli jakość kompozycji.

Album „Halo tu Ziemia” to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a wszystkie eksperymenty brzmieniowe są zarazem jedynie przyprawą do przekazu treści. Trzon tej płyty stanowią kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja, a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony i chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie, ale nie brakuje powagi i refleksji.

Cały koncert był bardzo energetyczny i porywał do tańca. Natalia wykonała także kilka znanych utworów z wcześniejszych płyt, w tym SexiFlexi utrzymane w stylu Disco lat 80’tych.

Należy dodać, że klip do utworu „Kobieta” z albumu „Halo tu Ziemia”, w całości został zrealizowany w Łodzi:

Poszukiwanie duchowości – to o tym jest ta płyta. Album „Halo tu Ziemia” wieńczą słowa piosenki pt. „Rekonstrukcja” – „Podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *