Natalia Bernasiak medalistką Mistrzostw Polski w Boksie

MP_KobietNa ringu w Grudziądzu rozegrano bokserskie Mistrzostwa Polski Kobiet w kategoriach kadetek i seniorek. W imprezie wzięło udział 121 zawodniczek z 50 klubów.

 
Okręg łódzki reprezentowały trzy zawodniczki  UKS Boks-Tur. Wśród seniorek walczyła Marta Leszner, która wystąpiła w najlepiej obsadzonej kategorii wagowej do 64 kg. W walce eliminacyjnej trafiła na wielokrotną mistrzynię kraju i medalistkę najważniejszych światowych imprez kobiecych – Justynę Sroczyńską z Lubina. Leszner przegrała po dobrej walce na punkty 12:4, odpadając z turnieju.

Wśród kadetek najmłodszą i najlżejszą zawodniczką była Eliza Graczyk. W walce ćwierćfinałowej, mimo pochopnie udzielonego jej ostrzeżenia i odebrania dwóch punktów, zremisowała 9:9 z Katarzyną Cieślik z Dąbrowy Górniczej.  W tej niecodziennej sytuacji sędziowie jako zwycięzcę wytypowali niejednogłośnie rywalkę Graczyk, która później już gładko wygrała następne walki i zdobyła mistrzowski tytuł, a Eliza wróciła z Mistrzostw z pustymi rękoma.

Więcej szczęścia miała Natalia Bernasiak (waga do 50 kg), która w eliminacjach miała wolny los, a w ćwierćfinale pokonała w I rundzie przez RSC – Martynę Świderską ze Świecia. W półfinale trafiła na najbardziej doświadczoną polską kadetkę – Laurę Grzyb z Jastrzębia i mimo ogromnej ambicji przegrała.

Mp_Kobiet_2010

Postawa Bernasiak została doceniona przez m. in. mistrzynię Europy i Świata seniorek Karolinę Michalczuk, która gratulowała Natalii po walce. Dużym pocieszeniem jest dla niej brązowy medal, który z pewnością zachęci ją do jeszcze solidniejszej pracy.

/na podstawie materiałów prasowych

Zobacz także:

Juniorzy UKS Boks-Tur z medalami Mistrzostw Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *