narodoweNa rynku Manufaktury oraz w Pasażu Schillera odbędą się w sobotę, 8 września, dwie akcje Narodowego czytania Pana Tadeusza.

Impreza odbędzie się w 200 rocznicę dziania się akcji dzieła, chociaż gwoli ścisłości będzie to także 201 rocznica, gdyż jest to Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem.

Najpierw w Teatrze Małym. Od godz. 12 fragmenty Pana Tadeusza czytać będą m.in. Stanisław Brejdygant, Barbara Szcześniak, Krzysztof Kaczmarek, Bogumiła Antczak i Mariusz Pilawski. O godz. 15 na estradzie w Manufakturze wszyscy uczestnicy maratonu wspólnie przeczytają XII księgę. Wstęp jest wolny, do teatru będzie można wchodzić co trzy księgi.

W godz. 14-17 odbędzie się czytanie na terenie Pasażu Schillera z inicjatywy Urzędu Miasta Łodzi. W trakcie trzygodzinnej imprezy swoje fragmenty Pana Tadeusza przeczytają m.in. Marcin Brzozowski, Monika Kamieńska, Bogusław Szuszka, Marcel Szytenchelm, Beata Ziejka, Andrzej Strąk, Zdzisław Jaskuła oraz wiceprezydenci – Agnieszka Nowak i Radosław Stępień. Każdy kto przyjdzie z własnym egzemplarzem książki otrzyma okolicznościowa pieczątkę ogólnopolskiej akcji.

Akcja zaproponowana przez Bronisława Komorowskiego ma być cykliczna. Za rok będzie czytana Zemsta Aleksandra Fredro.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gakkon3
Gakkon 3 – informacje
BULa_do_polnocy
BUŁa do północy – jubileuszowa 10 edycja
Panorama literacka Łodzi i województwa łódzkiego. Wokół poezji lat 1919-2019
2 komentarze
  • aa@aa.pl
    7 września 2012 at 15:11

    no tak

  • Lila
    7 września 2012 at 13:02

    Stępień awansował na viceprezydenta??

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*