Bilet_pamiatkowy_Narodowe_Czytanie_Lalki5 września 2015 r. odbędzie się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna tegoroczną akcję wspólnego czytania „Lalki” Bolesława Prusa organizują pod hasłem „POCIĄG do LALKI”.

W sobotę 5 września pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) będą mieli okazję odbyć podróż w przeszłość i na krótką chwilę przenieść się do XIX-wiecznej Warszawy, wsłuchując się w niezapomniane dialogi bohaterów „Lalki”. W klimat epoki wprowadzą podróżujących pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi odczytując fragmenty powieści Bolesława Prusa. Czytający ubrani będą w stroje z epoki, które wypożyczył Teatr Wielki w Łodzi. Dla słuchaczy przewidziany jest konkurs z nagrodami ufundowanymi przez ŁKA oraz pamiątkowe bilety przygotowane specjalnie z tej okazji przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną.

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa odbędzie się w pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź Kaliska – Sieradz i Sieradz – Łódź Kaliska.

Wyjazd z dworca Łódź Kaliska o godz. 11: 29 – przyjazd na dworzec w Sieradzu o godz. 12:39

Wyjazd z dworca w Sieradzu o godz. 13: 30 – przyjazd na dworzec Łódź Kaliska o godz. 14:42

Do wspólnej podróży z bohaterami „Lalki” zapraszają: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
50 Lat Abbey Road w ŁTF (foto)
pulslogo
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – konkursy
piecminut
KsięgoZbiór i 5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*