NCKF_srebrny_niedziwedzNarodowe Centrum Kultury Filmowej uruchamia narodową zbiórkę kinowych i filmowych eksponatów, które zilustrują rozwój kultury filmowej i kinematografii na ziemiach polskich w ramach wystawy „Kino Polonia”.

– To pierwszy tak duży projekt wystawienniczy dotyczący filmu polskiego i jedna z największych inwestycji kulturalnych w kraju w ostatnich latach – mówi Rafał Syska, Dyrektor NCKF.

Oryginalne rekwizyty, kostiumy, elementy dekoracji i sprzęt techniczny, dokumenty i nagrody, plakaty, neony kinowe, bilety i czasopisma z prywatnych zbiorów twórców i kinowej publiczności zyskają nowe życie, a odwiedzający będą dzięki nim mogli poczuć klimat kolejnych epok filmowych i dziejowych.

Zbiórka została zainaugurowana podczas konferencji towarzyszącej 42. Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pierwszym eksponatem, który trafił w jej ramach do kolekcji NCKF, jest Srebrny Niedźwiedź – nagroda im. Alfreda Bauera za film „Pokot”, podarowany przez Agnieszkę Holland. Statuetkę przekazała córka reżyserki, także reżyserka: Kasia Adamik.

Informacje na temat zbiórki można znaleźć na stronie www.nckf.pl/kinofile. Chętni do przekazania filmowych pamiątek w formie darowizny lub depozytu są proszeni o kontakt pod numerem telefonu +48 42 233 50 55 lub mailowo na adres kinofile @ec1lodz.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0077
Moto Weteran Bazar – maj 2014 (foto)
Nowy słoń w łódzkim ZOO (foto)
HAWA_WIMA_MURAL_MG_0031
Mural bogini Mokosz na WI-MIE (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*