Przestrzenny napis będzie witał gości parku na Zdrowiu. Na platformie Vox Populi łodzianie mogą wybrać najlepszą spośród czterech propozycji.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: – Proponujemy łodzianom nową identyfikację obszarów zielonych w naszym mieście. Zaczynamy od parku na Zdrowiu, największego kompleksu wypoczynkowego w Łodzi. Jest w nim Orientarium, Ogród Botaniczny, Aquapark Fala, czy największy plac zabaw dla dzieci, ścieżka dla biegaczy i rezerwat przyrody. Dlatego, by ułatwić łodzianom i oraz osobom odwiedzającym Łódź, postanowiliśmy wprowadzić jednolitą graficzną identyfikację tego obszaru. Prosimy łodzian, by na platformie Vox Populi wypowiedzieli się, która z wersji promocji tego miejsca najbardziej się im podoba.

Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu dodaje: – W ostatniej dekadzie miasto przeprowadziło szereg dużych inwestycji w parku na Zdrowiu. Chcielibyśmy teraz je wszystkie połączyć, by dla łodzian i odwiedzających nasze miasto stanowiły one czytelną, wspólną przestrzeń rekreacyjną. Będą to drogowskazy, mapy i punkty informacyjne, które pojawią się do końca tego roku. Ale oprócz tego chcielibyśmy dodać element symboliczny, ikoniczny, w postaci dużego przestrzennego napisu wejściowego strefy parku na Zdrowiu. Zrealizujemy go w 2021 r., a teraz zapraszamy łodzian do wyboru najlepszego projektu.

Jak informuje dyr. Maciej Riemer miasto planuje uzupełnić park o przestrzenie usługowe i punkty gastronomiczne, tak by w parku można było spędzić cały dzień. W planach jest też uatrakcyjnienie Ogrodu Botanicznego.

Głosowanie projektów „witacza” parku na Zdrowiu rozpoczęło się na platformie Vox Populi (Spotkajmy się Na Zdrowiu!) i potrwa ono przez dwa tygodnie

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gmina Żydowska w Łodzi ma 214 lat
Znamy laureatów stypendiów Prezydent Miasta Łodzi
interbud_006
XXI Targi Budownictwa Interbud (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*