zdjecie415 tirów klocków i sprzętu, 1700 m2 powierzchni, 100 makiet prezentujących fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego, największy na świecie Titanic i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko już od 20 lipca w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja w Łodz.

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja w Łodzi przy alei Politechniki 1 od 20 lipca do 30 października 2016 r. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje 1700 metrów kwadratowych.

Titanic Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Figura Roberta Lewandowskiego Robert Lewandowski to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń – starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką. Postać została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków oraz podpisując dla nas pamiątkową koszulkę, wyeksponowaną w gablocie.

Okręt Neptun Model wykonany z klocków przedstawia replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego ( 1986 r ). W chwili premiery był najdroższym rekwizytem jaki kiedykolwiek wykorzystano w filmie. Model ma 170 cm długości, 130 cm wysokości i 50 cm szerokości.

Atak Hord Makieta przedstawia oblężenie przez hordy barbarzyńców zamku smoka oraz codzienne życie tego miasta. Znajduje się na niej ponad 3500 minifigur, rycerzy, mieszczan, kupców, żeglarzy oraz około 350 stworzeń od trzody chlewnej, przez konie do smoków. A ponadto niezliczona ilość uzbrojenia z wieloma typami maszyn oblężniczych.

zdjecie3

Hitem Wystawy jest imponująca kolekcja Star Wars, a wśród ponad 50 eksponatów perła Wystawy – zbudowany z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO, 2 metrowy Star Destroyer. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda, Sokół Millennium, Gwiazda Śmierci, Darth Maul, R2-D2 oraz wiele innych atrakcji dla fanów Gwiezdnych Wojen. Niezapomnianą pamiątką z Wystawy może być zdjęcie w towarzystwie 2-metrowego Lorda Vadera.

Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzeniaznane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Niezwykłe wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie przedstawiające sceny z filmów Avatar oraz Indiana Jones, kompleks starożytnego Forum Romanum, ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej oraz mozaiki wykonane z klocków Lego przedstawiające znane postacie, a wśród nich między innymi Jim Morrison, Bob Marley, Barack Obama i Lech Wałęsa. Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawia się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które reagują np. na ruch oraz seria LEGO Technic.

W Łodzi organizator Wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Nie tylko dla dzieci przeznaczona jest ściana „do pisania klockami” tzw. Brick Wall. Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym edukacyjnym kinie.

Wystawa zostanie otwarta 20 lipca. Zapraszamy codziennie w godzinach 10.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów: Poniedziałek-piątek: BILET PORANNY 10:00 – 16:00 16 zł / osoba; BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 19:30 19 zł / osoba; BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 16 zł/osoba; BILET WIECZORNY 19:30 – 21:00 12 zł / osoba; Sobota: BILET WEEKENDOWY 10:00 – 21:00 19 zł / osoba; BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 10:00 – 21:00 16 zł / osoba; Niedziela i Święta: BILET WEEKENDOWY 10:00 – 20:00 19 zł / osoba; BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 10:00 – 20:00 16 zł / osoba; Dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne. GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne) Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 10:00 – 16:00. Minimum 10 osób – 12 zł / osoba Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis. Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódzki Dzień Deskorolki 2020
Strawberry Tango Marathon 2019
plasterkultury
Plastry Kultury 2015 – nowe miejsce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*