Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi w 2021 roku zrealizował zadanie inwestycyjne pn. „Zakup zestawu sprzętu do gimnastyki sportowej dla sektora gimnastycznego w Hali Sportowej przy ul. Karpackiej 61.”

– Konsekwentnie inwestujemy w infrastrukturę i obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Unowocześniamy miejskie kąpieliska i przystanie wodne, lada chwila ogłosimy przetarg na modernizację pływalni Wodny Raj. Gimnastycy z Łodzi od wielu lat startują w zawodach ogólnopolskich zajmując czołowe miejsca. Łódź ma wśród swoich zawodników Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Dlatego dziś jesteśmy w hali, którą wyposażyliśmy w nowy sprzęt do gimnastyki sportowej. Taki profesjonalny sprzęt na pewno przełoży się na dalsze sukcesy sportowe i rozwój tej niezwykle wymagającej dyscypliny w Łodzi. Dzięki inwestycji zostały spełnione najważniejsze oczekiwania klubów sportowych i uczestników zajęć, a specjalistyczny sprzęt wspomoże rozwój gimnastyki sportowej  i umożliwi organizację zawodów wysokiej rangi w naszym mieście. W ramach zadania został zmodernizowany dół gimnastyczny, który dzięki temu, w  ocenie trenerów jest najnowocześniejszym dołem gimnastycznym w Polsce. Hala została także wyposażona w profesjonalną trampolinę z certyfikatem Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej FIG, drążki  gimnastyczne, zestawy materacy pod drążki i poręcze, materac do lądowania, równoważnię i wieżę z kółkami  z certyfikatami FIG. Koszt dostawy nowego sprzętu to  ponad 395 tys. zł – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Te zakupy to kontynuacja inwestycji z 2020 roku, kiedy za ponad 181 tys. zł (w tym 20 tys. zł dofinansowania z Samorządu Województwa Łódzkiego) kupiono do hali zestaw sprzętu do gimnastyki sportowej:

• planszę gimnastyczną
  • zestaw materacy asekuracyjnych
  • równoważnię niską.

Łącznie w ciągu dwóch lat – 2020-21, w halę sportową przy ul. Karpackiej 61 zainwestowaliśmy 664 883,63 zł.

W ramach ostatniego zadania, w 2021 r., został zmodernizowany dół gimnastyczny, który dzięki temu, w  ocenie trenerów jest najnowocześniejszym dołem gimnastycznym w Polsce.

• równoważnię niską

Dostawa sprzętu zakończyła się w grudniu 2021 r. Jego wartość to 395 734,26 zł brutto.

Zakupiony sprzęt asekuracyjny poprawił warunki i bezpieczeństwo zawodników i uczestników otwartych zajęć. Realizacja zadania pozwoliła również na wykorzystywanie dołu asekuracyjnego przez zawodników i uczestników otwartych zajęć.

Gimnastycy z Łodzi od wielu lat startują w zawodach ogólnopolskich zajmując czołowe miejsca. Łódź ma wśród swoich zawodników Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Dlatego jesteśmy w hali, którą wyposażyliśmy w nowy sprzęt do gimnastyki sportowej. Taki profesjonalny sprzęt na pewno przełoży się na dalsze sukcesy sportowe i rozwój tej niezwykle wymagającej dyscypliny w Łodzi. Dzięki inwestycji zostały spełnione najważniejsze oczekiwania klubów sportowych i uczestników zajęć, a specjalistyczny sprzęt wspomoże rozwój gimnastyki sportowej i umożliwi organizację zawodów wysokiej rangi w naszym mieście – dodała Iwona Safjanowska, zastępca dyrektora MOSiR w Łodzi.

Inwestycje w hali sportowej przy ul. Karpackiej 61 w 2020 roku:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi w 2020 roku zrealizował dwa zadania inwestycyjne:

1. „Zakup zestawu sprzętu do gimnastyki sportowej dla sektora gimnastycznego – kupiono zestaw sprzętu do gimnastyki sportowej:

Wartość zakupionego sprzętu: 181 144,37 zł brutto., w tym 20 000 zł brutto dofinansowania przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

1. „Zakup sprzętu specjalistycznego” – kupiono:

ścieżkę gimnastyczną

ścieżkę gimnastyczną nadmuchiwaną

zestaw materacy do stołu gimnastycznego

matę zabezpieczająca wokół odskoczni.

Wartość zakupionego sprzętu: 88 005 zł brutto z budżetu Miasta.

Łącznie w  2020 i 2021 r. w hali sportowej przy ul. Karpackiej 61 poczyniono inwestycje na  kwotę 664 883,63 zł.

O obiekcie:

Hala sportowa przy ul. Karpackiej 61 została wybudowana w 1977 r. i od początku służy mieszkańcom Łodzi. Hala została podzielona na dwa sektory :

• Pierwszy sektor – gimnastyczny, na którym odbywają się treningi i pokazy z gimnastyki sportowej oraz zajęcia ogólnodostępne z elementami gimnastyki sportowej.
  • Drugi sektor – do gier zespołowych, na którym odbywają się treningi koszykarzy i koszykarzy na wózkach, zajęcia sportowe, mecze i zawody koszykówki, siatkówki, tańca sportowego

W hali sportowej odbywają się ogólnodostępne i komercyjne zajęcia z gimnastyki sportowej prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów między innymi: Uczniowskiego Klubu Sportowego SP7, Studia Sportu i Rekreacji Regimis Jacka Włuki, ADGiM, Akademii Gimnastyki i Tańca GIMSTAR.

Od wielu lat gimnastycy z Łodzi startują w zawodach ogólnopolskich zajmując czołowe miejsca. Przykładem tego są ostatnie zawody – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w czerwcu 2019 roku. Dziewczęta w Krakowie wywalczyły 1 złoty, 2 srebrne i 6 brązowych medali. Chłopcy wrócili z 3 złotymi medalami i 1 brązowym medalem z Wieliczki. Sportowcy powtórzyli swój sukces pół roku później podczas Finału Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w Nysie. Tam wywalczyli 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Na podsumowaniu Ligii Małopolskiej w listopadzie 2019 roku UKS SP7 zdobył złoto na poziomie młodzika oraz złoto na poziomie juniora.

W końcowym podsumowaniu zawodnicy z Łodzi zdobyli w Krakowie 18 wyróżnień w tym: 2 puchary, 3 złote medale, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Podczas Finału XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Świętokrzyskie 2019 juniorki młodsze uzyskały dwa finały na poszczególnych przyrządach. Najstarszy zawodnik podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów uzyskał finał na ćwiczeniach na koniu  z łękami oraz finał na skoku. Łódź posiada zatem w swoich szeregach Mistrzów i Wicemistrzów Polski.