Niezależni projektanci ceniący etyczną modę, łączący autorskie rozwiązania z  jakością i odpowiedzialnym biznesem – na takich wystawców czeka Showroom Modopolis, towarzyszący drugiemu Forum Mody Polskiej, które odbędzie się na początku października w Fabryce Sztuki w Łodzi. Zapisy do Showroomu trwają do końca miesiąca, a o tym, kto się w nim zaprezentuje zdecyduje Rada Programowa Forum: Tomasz Armada, Dominika Ciemięga, Pola Stępień, Emilia Biernacka i Piotr Kwietniewski oraz Maria Sobczyk.

Forum Mody Polskiej rozpocznie się 4 października i potrwa trzy dni, które wypełnione zostaną spotkaniami, panelami, warsztatami i szkoleniami. Ostatniego dnia – 6 października – otwarty zostanie Showroom Modopolis promujący niezależnych projektantów i producentów mody.  

– Zeszłoroczna, pierwsza edycja naszego Forum pokazała, jak bardzo taka przestrzeń jest potrzebna polskim projektantom. Będziemy wspólnie wypracowywać rozwiązania wspierające marki, którym zależy na świadomym i odpowiedzialnym rozwoju biznesu. Tegoroczna agenda będzie odpowiedzią na prośby przedstawicieli branży. Już wkrótce zdradzimy jej szczegóły, a na razie zapraszamy do spotkania w naszym showroomie – mówi Maria Sobczyk, dyrektor programowa Modopolis.

O tym, kto będzie prezentował się w showroomie zdecyduje powołana w tym roku Rada Programowa Forum Mody Polskiej. W jej skład wchodzą projektanci, twórcy własnych wyrazistych marek i projektów: Pola Stępień (Modapolka), Tomasz Armada i Dominika Ciemięga (projektanci niezależni) Emilia Biernacka i Piotr Kwietniewski (NIC Łódź) oraz Maria Sobczyk (dyrektor programowa Modopolis)

Przestrzenie Fabryki Sztuki w Łodzi pomieścić mogą kilkudziesięciu wystawców, ale to nie ilość, a jakość jest głównym celem przedsięwzięcia. – Chcemy, żeby MODOPOLIS rozwijało się w naturalnym rytmie i promowało wartości ważne dla nas w modzie, stąd nasza prośba do aplikujących do showroomu, aby krótko nam o sobie opowiedzieli, prezentując nie tylko własne produkty, ale też filozofię – podkreśla Maria Sobczyk i dodaje, że szczególną uwagę organizatorzy, będą zwracać na jakość, koncept i zrównoważone podejście do marki oraz produktu. Liczą na zgłoszenia od projektantów, właścicieli marek odzieżowych, producentów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a warunkiem uczestnictwa jest rejestracja za pośrednictwem formularza elektronicznego, dostępnego na stronie modopolis.pl. Nabór zgłoszeń trwa do końca sierpnia. Później zapozna się z nimi Rada Programowa, a listę wystawców poznamy w pierwszej połowie września.

To druga edycja MODOPOLIS – Forum Mody Polskiej, nowatorskiego w skali kraju wydarzenie, które ma na celu sieciowanie, integrację i promocję środowiska polskiej branży mody.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fabryka Sztuki w Łodzi mieszcząca się w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnej fabryki Karola Scheiblera – jednego z największych przedsiębiorców bawełnianych w Polsce XIX wieku. Fabryka Sztuki jako instytucja kultury, ale też instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej (poprzez Art_Inkubator), ale jest też współorganizatorem wydarzeń artystycznych przygotowywanych przez Łódź Art Center (Fotofestiwal, Łódź Design Festival) i Stowarzyszenie Teatralne Chorea (RETROPERSPEKTYWY).

Projekt MODOPOLIS realizowany jest przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasta Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
55 Aukcja Promocyjna
225 Aukcja Dzieł Sztuki
IMG_4738
Festiwal Komiks w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*