basniowakawiarenkaW sobotę, 8 kwietnia o godz. 16 w Baśniowej Kawiarence rozpocznie się premiera sztuki Na wyspach Bergamutach. Przedstawienie powstało w oparciu o wiersze Jana Brzechwy. Utrzymane jest w nastroju wakacyjnej beztroski.

Na scenie – plaży pojawia się para. Ona – urlopowa elegantka, trochę apodyktyczna i on – obładowany plażowymi akcesoriami, pokorny mąż. Mężczyzna w sposób zupełnie niezwykły znajduje zaproszenie na Wyspy Bergamuty. To magiczne miejsce budzi wyobraźnię naszych bohaterów. Tworzą świat niczym nieograniczonej fantazji, tak jak to bywa w dziecięcych zabawach. Z plażowych akcesoriów powstają miejsca i postacie stworzone przez Jana Brzechwę. Mamy zatem: niezdecydowaną Sójkę, upartych i wiecznie urażonych – Żurawia i Czaplę, Żabę i Doktora z niedorzecznymi radami, a także kompletnie niepasujących do siebie – Bociana i Świnię. Są też postacie – przedmioty kłótliwe i przemądrzałe (Karafka, Stół, Chleb i Noże).

Wszystkie postaci są zabawne i śmieszne. Ukazują nasze ludzkie słabości, wady i zachowania. W przedstawieniu wykorzystano muzykę klasyczną, która znakomicie współgra z komediowymi scenkami. Atrakcją spektaklu jest z pewnością udział widzów w wierszu o Tomie, który zbudował dom.

Na wyspach Bergamutach
rejs z Janem Brzechwą
Reżyseria: zbiorowa (Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski)
Scenografia: Maria Kostrzewska
Ruch sceniczny: Kazimierz Knol
Wykonanie elementów scenografii: Andrzej Raab
Muzyka: znane utwory muzyki klasycznej (J. Strauss, M. Ravel, E.H. Grieg, P. Czajkowski, W.A. Mozart)
Obsada: Urszula Binkowska/Magdalena Dratkiewicz, Włodzimierz Twardowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kora. Boska w Artkombinacie
Premiery teatralne – grudzień 2021
PLAKAT_chyba
Kabaret Chyba w Przechowalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*