Na swoim – nakręć film i wygraj 2000 zł !

01_NaSwoim_konkursPlakat_1600Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster i Ministerstwo Skarbu Państwa zapraszają wszystkich twórców niezależnych do wzięcia udziału w konkursie na film amatorski poświęcony tematyce własności prywatnej i prywatyzacji  w ramach Festiwalu Filmowego o  własności prywatnej i prywatyzacji  „Na Swoim”.
  

Czekamy na filmy, których tematyka będzie dotyczyć szeroko rozumianej własności prywatnej. Pokażcie ludzi, którzy podjęli ryzyko stworzenia i prowadzenia własnego biznesu. Nie muszą to być filmy poświęcone prezesom dużych przedsiębiorstw, czy znanym milionerom. Własna firma to nie tylko duże przedsiębiorstwo zatrudniające kilkaset osób. Biznesmenem jest też pani prowadząca małą restaurację, czy młodzi ludzie, którzy założyli  lokalny portal internetowy. Możecie też pokazać w sowich filmach przykład udanej prywatyzacji z własnego regionu, jak zmieniła ona zakład, ludzi tam pracujących i środowisko lokalne.
 
Prace zostaną ocenione zarówno pod kątem zgodności z tematyką konkursu jak i wartością artystyczną filmów.
 
Główną nagrodą w konkursie jest 2000 zł. Jury, w skład którego wejdą filmoznawcy, przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Fundacji Plaster  przyzna również nagrody za zajęcie II i III miejsca. Konkurs odbędzie się w dniach 18-20 listopada w Kinie Cytryna w Łodzi.

Filmy zgłoszone do Konkursu powinny:
•      zostać wyprodukowane po 2006 r.,
•      trwać nie dłużej niż 60 minut,
•      zostać zrealizowane w dowolnej technice (np. kamera, telefon komórkowy, aparat cyfrowy, komputer) oraz formie (np. dokument, fabuła, animacja, teledysk),
•      zostać zapisane w formacie avi lub mpeg2,
•      odznaczać się dobrą jakością i rozdzielczością.

Warunkiem dopuszczenia filmu do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie http://www.fundacjaplaster.pl lub www.Naswoimfestiwal.pl oraz nadesłanie jej wraz z filmem na płycie DVD na adres biura Festiwalu:

Kino Cytryna
ul. Pomorska 39/41, 90-203 Łódź, z dopiskiem „Na Swoim”.
Termin nadsyłania prac : 10 listopada 2010
 
Konkurs przeznaczony jest dla twórców niezależnych, niebędących absolwentami szkół filmowych. Pokazy filmów konkursowych odbędą się w dniach 18-20 listopada w Kinie Cytryna w Łodzi.

Więcej informacji: tel. Wojtek Augustyniak 660.477.834 wojtek@fundacjaplaster.pl

Warsztaty dziennikarsko-reporterskie  

Zostań Fotoreporterem !

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster i Ministerstwo Skarbu Państwa zapraszają wszystkich młodych łodzian zainteresowanych tematyką własności prywatnej i prywatyzacji do udziału w warsztatach dziennikarsko- reporterskich.

 
Celem warsztatów jest stworzenie wspólnie wystawy dokumentującej  prywatną inicjatywę w Łodzi i przykłady udanych prywatyzacji.  Chcemy, abyście po zapoznaniu się z zagadnieniami teoretycznymi, znaleźli osoby, które prowadzą własny biznes i często mimo przeciwności losu spełniają swoje marzenia. Pokażcie ich historie i miejsca, z którymi są związani. A może są w waszej okolicy przykłady udanych prywatyzacji, które warto uwiecznić na zdjęciach.
 
Zajęcia poprowadzą fotoreporterzy i dziennikarze portalu WWW.plasterlodzki.pl
   
Warsztaty odbywać się będą 16 i 17 października oraz 23 i 24 października.  Najlepsze zdjęcia zostaną pokazane na wystawie inaugurującej Festiwal Filmowy o własności prywatnej i prywatyzacji  „Na Swoim”, który odbędzie się w dniach 18-20 listopada w Kinie Cytryna w Łodzi.

Udział  w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy warsztatów powinni dysponować cyfrowym aparatem fotograficznym. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do 14 października pod adresem mejlowym naswoim@fundacjaplaster.pl

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy