Łodzian czeka nowy plenerowy festiwal muzyczny

przestrzen18 i 19 czerwca na terenach Startu odbędzie się pierwsza edycja plenerowej imprezy Przestrzeń Muzyki Live. Fani muzyki powinni kojarzyć tę nazwę z portalem i koncertami organizowanymi w klubie Wytwórnia.

Łódź nie należy do potęg wśród festiwali muzycznych. Wraz z nadchodzącym sezonem letnim miasto usycha doszczętnie. Rok temu marazm próbowali ratować Łódźstock i Łódź Alternatywa. W tym roku wspomoże ich impreza organizowana przez Przestrzeń Muzyki, Urząd Miasta Łódź, Projekt Łódź – Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Program „Młodzi w Łodzi”.

Festiwal Przestrzeń Muzyki Live odbędzie się na terenach sportowych przy ul. św. Teresy 56/58. Będzie to jedna z pierwszych imprez plenerowych lata 2010.

Na scenie wystąpią młode zespoły rockowe oraz kapele o ugruntowanej pozycji. Kto to będzie? Pierwszego dnia zagrają najlepsi artyści wyłonieni z części konkursowych koncertów Przestrzeń Muzyki Live od stycznia 2009 do kwietnia 2010 oraz wykonawcy zarejestrowani w portalu www.przestrzenmuzyki.pl wybrani przez fanów i dziennikarzy. Pierwszy dzień Przestrzeń Muzyki Live zakończą koncerty 2-3 gwiazd polskiej sceny rockowej.

armia(na koncercie Przestrzeni Muzyki Live wystąpiła m. in. Armia – fot. A. Suliga)

Drugi dzień festiwalu rozpoczną laureaci Przestrzeń Muzyki Live, następnie wystąpią 2 gwiazdy z Polski i na zakończenie odbędzie się koncert gwiazdy zagranicznej.

Czy nowy festiwal ma szansę zaistnieć w Łodzi? Trudno powiedzieć. Na Juwenaliach osób bawiących jest mnóstwo, na Łódźstocku, Venie i Łódź Alternatywa frekwencja była delikatnie mówiąc mało zadawalająca. Jak będzie z Przestrzenią? To chyba najważniejsze wyzwanie czekające organizatorów, obojętnie kogo zaproszą. Muszą przekonać łodzian, aby przyszli i bawili się na Starcie 18 i 19 czerwca. O to wcale nie będzie łatwo.

 


Warto tutaj dodać, że już 29 stycznia w klubie Wytwórnia, w ramach koncertów Przestrzeni Muzyki Live, wystąpi Lao Che i Muchy. Bilet wstępu wynosi 38 złotych.

2 komentarze do “Łodzian czeka nowy plenerowy festiwal muzyczny

 • 5 stycznia 2010 o 16:44
  Bezpośredni odnośnik

  Doskonale pamiętam ostatni Łódźstock – kiepska frekwencja i żadna atmosfera. Mam nadzieję, że Przestrzeń Muzyki wypadnie o wiele, wiele lepiej. Do czerwca jeszcze sporo czasu, więc dobrze zorganizowana akcja promocyjna może przynieść wymierne efekty. Należy się cieszyć, że inicjatywa w ogóle powstała i trzymać kciuki!

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2010 o 08:11
  Bezpośredni odnośnik

  „Na scenie wystąpią młode zespoły rockowe oraz kapele o ugruntowanej pozycji” – czyli kolejny rezerwat dla rockistów… szkoda.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *