Na łódzkim Lotnisku wylądował Mikołaj z prezentami

W mikołajki na łódzkim lotnisku wylądował Mikołaj. Przyleciał z Kijowa samolotem rejsowym ukraińskiej linii SkyUp. Przywiózł prezenty za 200 dzieci z domów dziecka i Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej oraz całe worki słodyczy.

Na płycie postojowej lotniska na Mikołaja czekały dzieci, skrzaty, renifer, wiewiór i biedronka. Na pasie startowym pojawił się samolot w barwach czarno-pomarańczowo-białej. To jedyna maszyna we flocie ukraińskiego przewoźnika
w barwach drużyny FC Shakhtar Donieck.

– W tym roku przyleciałem do dzieci w Łodzi prosto z Kijowa na Ukrainie. Tam odbywała się konferencja Mikołajów i Dziadków Mrozów. Ustaliliśmy, gdzie są grzeczne dzieci, które koniecznie trzeba odwiedzić i obdarować prezentami. Po konferencji rozjechaliśmy się po całym świecie. Każdy Mikołaj i Dziadek Mróz pojechał do innego kraju. Ja przyjechałem od razu do was korzystając z bezpośredniego połączenia między Łodzią a Kijowem. Leciałem niecałe dwie godziny i przywiozłem pełny luk bagażowy prezentów  – powiedział św. Mikołaj.

Po powitaniu dzieci z Mikołajem i skrzatami przeszły do hali przylotów, gdzie na karuzeli z bagażami kręciły się prezenty.

Kiedy gość z Kijowa rozdał prezenty wyszedł do terminala, gdzie czekały na niego przedszkolaki. Były wspólne zdjęcia, przybijanie piątek i rozdawanie cukierków. Potem orszak Mikołaja poprowadzony przez samochód „Follow me”, pojechał ulicami Łodzi. Za „followkiem” jechały samochody porsche przybrane rogami renifera oraz wielki truck grupy Brotherhood MC Łódź z domkiem Mikołaja. Orszak rozwoził prezenty do domów dziecka. W niektórych dzieci były na kwarannie i można było tylko zostawić paczki przed drzwiami. Orszak Mikołaja pojechał też na Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej, gdzie rozdawał słodycze dzieciom i dorosłym. 

W tym roku pomocnicy Mikołaja postarali się, żeby każde dziecko z placówek opiekuńczo-wychowawczych dostało indywidualny zamówiony przez siebie prezent. Dla najmłodszych były maskotki, gry, puzzle, modele samolotów, a dla starszych bluzy, piłki i torby.

– To już 5. edycja akcji charytatywnej Portu Lotniczego Łódź „Lądowanie Mikołaja”. Od 2017 r. Mikołaj przylatuje do Łodzi innym samolotem i rozdaje prezenty dzieciom. Dzięki darczyńcom wspierającym akcję udało na się obdarować setki dzieci
z Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki, rodzin zastępczych oraz Domów Opieki. Ta akcja sprawia nam dużo radości i co roku jest niezmiennie wzruszająca
– powiedziała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź, pomysłodawczyni akcji „Lądowanie Mikołaja”.

W tym roku partnerami akcji charytatywnej „Lądowania Mikołaja” są Immergas Polska, Veolia, Commercecon, Dell Technologies, Carbone, Lagardere Travel Retail Polska, Decathlon, Biedronka, Marylin, Hydro Extrusion Poland, Porsche Centrum Łódź, Bartolini Air, ŁKS Commercecon Łódź, Sky Up Airlines, U1.Media, Brotherhood MC Łódź.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *