Myrra Rós przy Pogonowskiego 25 (foto)

DSC_0024W ramach cyklu House Gigs Pogonka poniedziałkowego wieczoru odbył się koncert Myrry Rós. Pochodząca z Islandii wokalistka i songwriterka zawitała do Łodzi już trzeci raz, promując swój kolejny, wydany w październiku 2015 roku, album – „One amongst others”.

Myrra Rós jest jedną z najbardziej cenionych obecnie piosenkarek islandzkich, piszącą piosenki tak po angielsku, jak i w swoim ojczystym języku. I tak w trakcie kameralnego występu mogliśmy posłuchać romantycznych ballad w jej wykonaniu, szczerych i prostych, z tekstami doprowadzającymi do uśmiechu i łez. Dzięki małej przestrzeni łatwo było Myrrze zawładnąć chociaż na chwilę sercami zgromadzonych w mieszkaniu słuchaczy, chłonących ciepły głos wokaliski, wspomagany grą na gitarze i instrumencie klawiszowym. Dodatkowym atutem jest charakter Islandki, przyjaznej i otwartej, łatwo nawiązującej kontakt ze zgromadzonymi wokół niej ludźmi.

House Gigs Pogonka to cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu organizowany jest koncert. Kameralną atmosferę zapewnia również limit trzydziestu osób mogących brać udział w koncertach oraz brak ustalonej kwoty wstępu – obowiązuje zasada „co łaska”.

joomplu:105145

W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Henry David’s Gun (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Hańba (Polska), Budyń (Polska), Tom James (Wielka Brytania), Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Graftmann (Polska), Marcelina (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Romek Puchowski (Polska), Peter & Jacob (Polska), Wasp Summer (Australia), Justin Cousack (Australia), Young Stadium Club (Polska) i ET Tumason (Islandia).

Zobacz także:

Myrra Rós & Danimal w Przechowalni (foto)

Phia, Owls of the Swamp i Myrra Ros w FabrySTREFIE (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *