MYRRA_POSTERW środę, 17 października o godz. 20 w Przechowalni zagra Myrra Rós & Danimal. Bilety: 15 zł – w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

Po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze, która powoli nabiera tempa. Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie. Po październikowej trasie po Polsce, Myrra Rós zagra na największym Islandzkim festiwalu muzycznym – Iceland Airwaves, po którym wyrusza na trasę koncertową do USA połączoną z nagrywaniem nowego materiału, który ukaże się na wiosnę przyszłego roku.

Jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku jak i po angielsku, najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta za serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord, Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Danimal to pseudonim artystyczny młodego islandzkiego artysty, który powinniście zapamiętać gdyż robi się o nim głośno na wyspie, a wkrótce zainteresuje się nim reszta starego kontynentu. Daniel Jón swoim czarującym głosem, chwytliwymi kompozycjami i doskonałymi tekstami oczarował już wiele osób w rodzinnej Islandii. Teraz przyszedł czas na Polskę jak i sąsiadujące z nią kraje, kiedy to w październiku wyruszy w trasę ze znakomitą artystką Myrrą Rós. Tymczasem Danimal pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
HappyEnd_kadr
Haneke, Szelc, Zwiagincew, Akin. Znamy Program Tegorocznej Cinergii!
moreland1
Moreland & Arbuckle w New Yorku
ysc
Young Stadium Club i Neony w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*