20121017-IMG_0075Islandzkie klimaty w łódzkiej Przechowalni. W środę, 17 października wystąpiła tam Myrra Rós z zespołem, a także Danimal.

Pod pseudonimem Danimal kryje się songwriter Daniel Jón, który swoim czarującym głosem, chwytliwymi kompozycjami i doskonałymi tekstami oczarował już wiele osób w kraju rodzinnym. Teraz występuje jako support przed Myrrą Rós. To jdna z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze, która powoli nabiera tempa.

Najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta za serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie.

joomplu:43392

Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie. Po październikowej trasie po Polsce, Myrra Rós zagra na największym Islandzkim festiwalu muzycznym – Iceland Airwaves, po którym wyrusza na trasę koncertową do USA połączoną z nagrywaniem nowego materiału, który ukaże się na wiosnę przyszłego roku.

/fot. Łukasz Majkowski

Zobacz także:

Peter J. Birch w ŚFK (foto)

Snorri Helgason w Owocach i Warzywach (foto)

Bajzel wystąpił w ŚFK (foto)

Phia, Owls of the Swamp i Myrra Ros w FabrySTREFIE (foto)

How How i Peve Lety w FabrySTREFIE (foto)

Prinspóló w fabrySTREFIE (foto)

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Underground Session feat: Fokus w Magnetofonie (foto)
Kim_Nowak
Kim Nowak wystąpił w Łodzi Kaliskiej (foto)
Psychocukier
Psychocukier zagrał w Stereo Krogs (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*