zjednoczeniW sobotę, 17 stycznia o godz. 22 w DOMu rozpocznie się koncert Zjednoczenie Sound System. Bilety kosztują 10 zł.

Zjednoczenie Sound System to raggamuffinowy kolektyw, obecny na polskiej scenie reggae od 2001 roku. W obecnym kształcie składają się na niego trzej zawodnicy:nieobliczalny selecta Krzak oraz dwaj nawijacze: legenda sceny reggae – Pablopavo, i młoda, obiecująca, szlachetna krew – Don Diego.

Zjednoczenie to siła raggamuffin i starej szkoły melodeklamacji. Czerpią inspirację z klasycznych nawijaczy w stylu Super Cata, Sister Nancy, Nicodemusa czy Cutty Ranksa. Ich imprezy opierają się na pełnej improwizacji i fristajlach, nadawanych do riddimów spontanicznie wybranych przez selectę Krzaka. W 2011 roku, z okazji 10-lecia cyklu imprezowego “Reggae Faza” warszawski skład własnym sumptem wydał EP’kę, o której do dziś krążę legendy.  Zjednoczenie miało również swój wkład (wtedy jeszcze z Reggaeneratorem) w postaci udziału na płycie Sidneya Polaka „Sidney Polak”. Obecnie ekipa wchodzi z pierwszym oficjalnym albumem – “Inity”. Znalazło się na nim 14 utworów o charakterze słowno-muzycznym, utrzymanych w stylistyce jamajskiej wszelakiego sorta.

Dzielnego wsparcia udzielą chłopakom raggamuffinowi ultrasi z JAM VIBEZ. Znani bywalcom łódzkich imprez z organizacji wielu eventów. Ostatnimi czasy zapaleni wydawcy (2-ga część mixtape’u “Jamaican Stylee”; riddim albumy: Waterhouse, Old Veteran, Move Ya Body, a ostatnio także jungle). 2 selektorów – AWIOM i KLEEB, którzy nieustannie przeczesują zasoby sklepów płytowych z całego świata, by na rodzimy grunt sprowadzić najciekawsze i wyjątkowo rzadkie wydawnictwa. Do tego nieposłuszny DADDY BOZO, który w każdej sytuacji i do każdego riddimu sypie wersami z rękawa.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
TWM
Wirująca pralka z różowym cukrem, czyli rockandrollowa sobota w Stereo Krogs!
wehate
We Hate Roses i Blowjoke w Andrzeju, nie denerwuj się
Pastel De Miolos, Blue In The Face i Ozzmond w Protestacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*