ywioak_20131025_1036584156W niedzielę, 7 grudnia o godz. 20 w Krańcoofce wystąpi formacja Żywiołak. Bilety w cenie 15 złotych w przedsprzedaży, 20 złotych w dniu koncertu.

Zespół Żywiołak powstawał od początku 2005 r. – początkowo jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego – grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: “ich troLe”, czy “Kapela ze Wsi Warszawa”, oraz Roberta Wasilewskiego – współzałożyciela i gitarzysty zespołu “Open Folk”. Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu “Goście z Nizin” i Izabela Byra z zespołu “Detonacja” (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek) oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka).

Za debiut zespołu Żywiołak można przyjąć występ w warszawskim klubie “Jadłodajnia Filozoficzna” 8 grudnia 2005. Już dzień później zespół bierze udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej “Mikołajki Folkowe” w Lublinie, na którym to zostaje bardzo gorąco przyjęty i zdobywa Nagrodę Publiczności. Cztery miesiące później grupa otrzymuje Grand Prix – Nagrodę Prezesa Polskiego Radia na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej “Nowa Tradycja” w Warszawie.

W połowie 2013 zespół zawiesił działalność. Do życia powrócił na początku tego roku. Powołany na nowo przez Roberta Jaworskiego skład ma muzycznie zmierzać w stronę dokonań zespołu znanych z płyt “Muzyka psychodelicznej Świtezianki” oraz “Nowa Ex-Tradycja”.

Aktualny skład zespołu:
Robert Jaworski
Michał Stawarz
Kamil Strzyżewski
Wiktoria Kwiatkowska
Olga Rembowska

Zobacz także:

Żywiołak w Łodzi Kaliskiej (foto)

Żywiołak w DOMu (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC068174_Kopiowanie
DonGURALesko w Sodzie
IMG_5168
Myslovitz w Scenografii
CZAD_FESTIWAL_artwork
Czad Festiwal 2016 – II ogłoszenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*