xxanaxxW piątek, 25 kwietnia o godz. 20 w Scenografii rozpocznie się koncert grupy XXANAXX. Bilety 20/25 zł. Dwie godziny później czas na after z udziałem Lionela Lichy’ego & Mono. Wstęp wolny.

XX▲N▲XX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska (wokal) oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare (muzyka). Klaudia pochodzi z Konina, Michał zaś ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu ‘X Factor’, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica. Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakladem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under.

Zespół wystąpił na licznych koncertach i festiwilach m.in Open’er Festival, Audioriver czy Selektor. Portal Brand New Athem nagrodził duet XXANAXX tytułem: Debiut Roku 2013. Zespół był nominowany w wielu plebiscytach za 2013 rok jako debiut czy odkrycie roku.

Na kwiecien 2014 planowana jest premiera debiutanckiej płyty, która ukaże się pod szyldem Warner Music Polska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
depeche_mode_zagrali_w_odzi_foto_20100211_1683921410
Koncerty w Łodzi – luty 2014
domm
Tuwimowski koncert w OFF Piotrkowskiej
keira
Keira Is You i The Cure Party w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*