wunderwave86W piątek, 24 listopada w Magnetofonie odbędzie się 86 odsłona cyklu Wunder Wave. Na scenie pojawią się: Bishops Green, Podwórkowi Chuligani i Grade 2. Bilety kosztują 60/70 zł.

BISHOPS GREEN – Street punkowy zespół z Vancouver w Kanadzie, założony w 2011 roku. Jego melodyjny styl w duchu old schoolowego punka wynika z muzycznych inspiracji takimi europejskimi kapelami jak: Blitz, The Clash, Stiff Little Fingers, Cock Sparrer, The Partisans i Leatherface oraz dokonaniami amerykańskiej sceny hardcore spod znaku Naked Raygun i Minor Threat. Muzyka Bishops Green jest surowa i energetyczna, głęboko osadzona w korzeniach street punka oraz oi!. Wszyscy członkowie grupy grali w różnych formacjach z których warto wymienić: Alternate Action,The Subway Thugs i the Lancasters. Bishops Green ma na swoim koncie dwa albumy: “Pressure” oraz „A Chance To Change”. Ich ostatnim wydawnictwem jest EP’ka: „Back To Our Roots” na której znalazł się cover Eddie And The Hot Rods „Do Anything You wanna do”..

PODWÓRKOWI CHULIGANI – W tym roku chuligani z Płocka obchodzą 20 lecie istnienia. W 1999 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Powrót na ulicę”, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród fanów ska i Oi!. Zespół zaczął grać sporo koncertów. Pojawili się m.in.u boku legendarnych Bad Manners na festiwalu muzyki ska Roslau. Rok po entuzjastycznie przyjętym debiucie na rynek trafiła ich druga płyta „Ciężko Jest”. Wkrótce potem niestety Podwórkowi Chuligani zawiesili działalność. W grudniu 2008 roku postanowili powrócić na scenę. Rok 2009 to czas intensywnego grania koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą.. Chłopaki postanowili wejść do studia aby zarejestrować cztery nowe utwory. Wśród nich znalazła się piosenka pt. „Chłopcy” z repertuaru zespołu Mikrofony Kaniony. W czerwcu 2010 roku Podwórkowi Chuligani nagrali w studiu 13 nowych utworów, które znalazły się na ich trzeciej płycie „Na Pohybel”. Z okazji 20 lecia istnienia zespół postanowił wydać własnym sumptem swoje najnowsze dzieło, które nosi tytuł „Prowincjonalna Łobuzerka”.

GRADE 2 – To trzy młode skiny z Isle of Wight (Wlk.Brytania) . Dwójka z nich Jacob i Sid uczyli się grać na instrumentach w szkole wykonując covery The Stranglers i The Specials. Data powstania zespołu to maj 2013 roku wtedy to zaczęli komponować własne utwory i grać w lokalnych pubach i klubach. Sześć miesięcy później podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią Contra Records. Wczesne taśmy demo zostały nagrane w październiku 2013 roku natomiast ich pierwsza Epka pt.”Broken Youth” ukazała sie w czerwcu 2014 roku. W połowie 2016 roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki album zatytułowany: “Mainstream View”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jolly Roger’s Days
hammerhed_20120427_1431901069
HammerHed w Stereo Krogs
Koncert poYapowy 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*