_MG_0662Holenderski zespół jazzowy Wojtek Justyna Tree Oh wyrusza na kolejną (już piątą) trasę koncertowa po Polsce. W Łodzi wystąpi dwukrotnie 18 października. Muzyce przeprowadzą warsztaty jazzowe i zagrają koncert.

Najpierw o godz. 11 muzycy poprowadzą warsztaty jazzowe w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Warsztaty będą miały charakter otwarty, mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani pogłębieniem wiedzy o technice gry jazzowej. O godz. 20 w klubie Format mieszczącym się na terenie Art_Inkubatora rozpocznie się regularny koncert.

Międzynarodowa grupa wykonuje muzykę określaną jako jazz na funkowym gruncie. W trakcie tegorocznych, jesiennych koncertów muzycy promować będą również utwory ze swojej nowej płyty, której wydanie planowane jest na marzec 2018 r.

Muzycy grają wielobarwne i pełne temperamentu utwory o dynamicznej, porywającej rytmice i intrygujących melodiach, wzbogacone żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym między sobą. Niepowtarzalny klimat ich występów na długo zapada w pamięć. Muzycy mają na swoim koncie kapitalny zbiór znakomicie zagranych kompozycji swego lidera i gitarzysty, które znalazły się na ich debiutanckiej płycie pod tytułem Definitely Something (2015). Od kilku lat prezentują się w różnych częściach Europy w klubach i na renomowanych festiwalach. Brali udział m. in. w Jazz Festival Delft i State-X New Forms w Holandii, Jazzmeile Thüringen w Niemczech i w Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie.

Wojtek Justyna (PL) – gitara
Alex Bernath (DE) – perkusja
Jeroen van der Ley (NL) – gitara basowa

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lacznik
Pola Rise & Manoid w Łączniku
souldust
Souldust i Spaces Faces w Iron Horse
bloodmantra
Decapitated w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*