swietozmarlychW czwartek, 27 października o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się koncert formacji Święto Zmarłych. Wstęp wynosi 10 zł.

Święto Zmarłych – Kapela biesiadna, którą tworzą umarli muzycy toruńskiego podziemia (stricte). Poszukując wyrazu dla rzeczy niepochwytnych, Święto Zmarłych w sposób dość frywolny odwołuje się do misterium dziadów jako do punktu wyjścia dla działań dźwiękowo-artystycznych. Mimo związanych z tym empirycznych trudności, muzyka Święta Zmarłych, biorąca się z przekory i trupiego jadu obfituje w dość żywotne odniesienia do psychodelii, folku, bluesa czy techno. W spiralnych kompozycjach, które przepływają leniwie przez zobojętnioną oś czasu, zawiera się doświadczenie minionego – w momencie wydobywania dźwięku, właśnie owo minione staje się medium łączącym świat ten: z tamtym i tamten: z tym.

W 2015 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany „Pośpiewaj ze mną” (wyd. Złe Litery). W lipcu 2016 roku Święto Zmarłych zarejestrowało materiał do kolejnego albumu w jednej z mazurskich wiosek leżących nad jeziorem Dłużec. Za pomieszczenia nagraniowe służyły piwnica i stodoła. Ważnym elementem kompozycji stały się nagrania terenowe poczynione w wiosce. Poszerzone instrumentarium i wzbogacenia składu o nowe trupy zaowocowało albumem „Jak się bawicie”.

Album credits:
Święto Zmarłych – Jak się bawicie
(wyd. Złe Litery, Toruń 2016)

Muzyka: Święto Zmarłych
Nadia Zielińska (perkusjonalia, wokal)
Damian Kowalski (perkusjonalia, trąbka)
Szymon Szwarc (gitara, wokal, elektronika)
Michał Supcziński (gitara, perkusjonalia, wokal)
Teksty: Szymon Szwarc

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Warproject Freestyle Battle
bukartyk
Bukartyk i Szałbydałci w Dekompresji
SROGO w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*