W piątek, 16 listopada o godz. 19 w Magnetofonie wystąpią: Welicoruss, Valkenrag, Dead Conception i Nerville. Wstęp: 35/40 zł.

Weilcoruss to zespół grający symfoniczny pagan/black metal. Założony został na Zachodniej Syberii w roku 2005 – obecnie członkowie zespołu przebywają w Pradze. Ich muzyka to połączenie symfonicznych aranżacji z potężnymi riffami gitarowymi i black metalową, progresywną perkusją. Zróżnicowanie wokalu (począwszy od growlu, przez scream, na czystych chórach koncząc) sprawia, że muzyka Weilcoruss jest wyjątkowo różnorodna i wyrazista. Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Hellfest 2017 (France), Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.

Valkenrag swe początki datuje na rok 2006, kiedy to dwóch zapaleńców z Tomaszowa Mazowieckiego stworzyło projekt muzyczny. W zaciszu domowym powstało pierwsze demko (NORDWIND 2008). Następnie, krótko grający album Valkenrag ( 2012 ). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blond and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami, jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, , Venom, Negura Bunget. I wiele innych. Muzyka prezentowana przez Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Swego czasu zespół okrzyknięto mianem „polskiego Amon Amarth”, jednakże można znaleźć wśród ich twórczości również elementy black metalu i folku. Obecnie VALKENRAG jest w trakcie rejestrowania ścieżek longplaya, którego premiera przewidywana jest na jesień 2018 roku.

Dead Conception został założony w Tomaszowie Mazowieckim w 2014 roku. Po skompletowaniu załogi zespół wydaje pierwszy singiel “Life Crusher” (2014). Na początku 2015 chłopaki postanawiają nagrać pierwsze EP dzieląc się obowiązkami: Kuba (perkusja i wokal), Kamil (gitary i bas). “Rebirth Painted Death” ukazuje się w sierpniu 2015 roku. Miesiąc póżniej do zespołu dołączają Jankes – gitara, Michał – bas, Doman – wokal. W tym składzie chłopaki promują materiał grając u boku m.in. Symbolical, Saltus, Death Denied, Despised Cruelty, Odium Humani Generis i wiele innych. Aktualnie zespół nagrywa drugie EP zawierające 5 nowych kompozycji zatytułowane roboczo “Darkness That Fucks”. Premiera planowana jest na początku 2019 roku. Dead Conception gra zróżnicowany Death Metal inspirowany Vader, Cannibal Corpse, Death, Dismember, Entombed czy Opeth. W tekstach poruszane są tematy związane z seryjnymi mordercami oraz tanatologią.

Nerville tworzą ludzie mieszkający na co dzień w Łodzi i w Zgierzu. W ich muzyce można usłyszeć inspiracje szwedzkimi kapelami deathowymi (Opeth, Soilwork) czy progrockiem/metalem w stylu Porcupine Tree, Tool. W 2016 nagrali swój debiutancki album “The Grand Design”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DOPE_DOD_GLOWNY_PLAKAT
Dope D.O.D. wystąpią w Łodzi
bukartyk
Piotr Bukartyk w Scenografii
plakat_Co_Sovel_Scenografia
Co-Sovel w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*