W czwartek, 8 listopada o godz. 20 w Art_Inkubatorze rozpocznie się koncert formacji Wacław Zimpel & Saagara. Wstęp wolny.

Saagara to polsko-indyjski projekt, łączący w sobie tradycyjną karnatycką muzykę z południa Indii, z zachodnim brzmieniem – pełnym elektroniki, ambietu oraz improwizacyjnego myślenia na scenie.

Saagarę założył Wacław Zimpel, jeden z najbardziej utalentowanych i oryginalnych polskich muzyków, nagrodzony m.in. Paszportem Polityki. Ten znany kompozytor, producent i multi-instrumentalista łączy tutaj siły z Giridharem Udupą grającym na ghatamie, Bhargavą Halambim (kandżira), K Radżą (thavil) i Mysore N. Karthik (skrzypce). To obecnie jedni z najbardziej interesujących muzyków na współczesnej indyjskiej scenie muzycznej.

We współpracy z berlińskim producentem moorycem stworzyli album (Saagara „2”), który w niezwykle kreatywny sposób łączy te dwa światy, co spotkało się z żywym zainteresowaniem słuchaczy i krytyków.

Saagara czerpie z hipnotyzujących i wciągających transów oraz pulsujących i radosnych beatów, które wprawiają całe ciało w ruch i aż do ostatnich dźwięków nie pozwalają mu się zatrzymać.

Koncerty w ramach cyklu „#przepraszamy, że w czwartek”:
6.12 Arszyn plays De Maria

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Symphonica_FFpress5
Symphonica w Teatrze Muzycznym
cactus
Cactus w Dekompresji
Michael_Nyman_Soundeditpress1
Soundedit ’17 – Michael Nyman

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*