18157669_290407951403343_658922590943065678_nCykl styczniowych koncertów “tylko spokój nas uratuje” w niecodziennej przestrzeni Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi to okazja do prawdziwego doświadczenia muzyki z dala od zgiełku i szumu. Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia o godzinie 20:00, na scenie Muzeum wystąpi aż dwóch wykonawców – zjawisko polskiej sceny współczesnej muzyki klasycznej, zespół tęskno oraz wokalistka i artystka – lilla clara, która Łódź odwiedza prosto z Berlina.

To już czwarta odsłona projektu t y l k o  s p o k ó j  n a s  u r a t u j e. Wydarzenie ma stanowić alternatywę do przesytu głośnych klubów i powrót do korzeni w doświadczaniu muzyki.  W pięknej i cichej przestrzeni Muzeum Książki Artystycznej zapraszamy na koncerty artystów, których twórczość w różny sposób interpretuje spokój / niepokój. Niedzielne spotkanie to prawdziwa uczta dla uszu – na dwugodzinnym koncercie wystąpi polskie odkrycie – zespół tęskno oraz berlińska artystka Lilla Clara.

Zespół  t ę s k n o  to absolutne zjawisko polskiej sceny muzycznej. Wokalistka Joanna Longić i pianistka, Hania Rani razem z fantastycznym kwintetem smyczkowym (w składzie: Kornelia Grądzka, Paulina Kusa, Mateusz Wasiucionek, Zuzanna Stradowska i Staszek Czyżewski) szlifują wspólne, niebanalne brzmienie na nowo definiując w muzyce pojęcie modern classic. Z tęsknoty za szczerością w muzyce, zagubionymi uczuciami i wyjątkowymi słowami powstał projekt, który nie pozostawia obojętnym żadnego słuchacza i wzrusza do łez.

Lilla Clara, czyli Clara Schickentaz przyjeżdża z Berlina. Jest wokalistką i ilustratorką, odwołującą się w swojej twórczości do najpiękniejszych minimalistycznych, islandzkich brzmień. Posługując się delikatnym i urzekającym wokalem przekazuje całe spektrum emocji przy aranżacjach muzyki klasycznej. Jeśli bliska jest twórczość Olafura Arnaldsa, Soley albo Nilsa Frahma to niedzielny koncert idealnie wkomponowuje się w muzyczną wrażliwość.

Ze względu na niecodzienny charakter wydarzenia, organizatorzy proszą o punktualne przybycie – koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hero_1
Kylie Minogue w Atlas Arena
dominikaziolo
Dominika Zioło w Klubie Scenografia
sokol
Sokół i Marysia Starosta w Bedroomie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*